Wyglądają naprawdę wyjątkowo naturalnie i choć na rynku goszczą już od wielu lat, dalej nie schodzą z listy meblarskich przebojów. Najczęściej dekorują sypialnie – kreują subtelne i niewymuszone aranżacje, tworzące idealne warunki do zasypiania czy wieczornego wypoczynku. Sosnowe meble to kwintesencja swojskości, naturalnego wyglądu i uniwersalności. Mimo iż coraz częściej są wypierane przez produkty wykonywane z nowocześniejszych materiałów, dalej zachwycają sporą część społeczeństwa, cały czas prezentując się tak jak dawniej.

Sosna jest drzewem rosnącym w wielu miejscach w Polsce. Póki co dominuje ona wśród innych roślinności, dlatego bez trudu można ją ścinać i wykorzystać z jej dobrodziejstw. To drzewo o wysokich parametrach. Bardzo dobrze właściwości sprawiły, że od lat wykorzystuje się je właśnie w branży meblarskiej, uzyskując w ten sposób produkty bardzo wytrzymałe i po prostu piękne. Wykonywane z sosny, czyli w pełni naturalnego materiału, stają się bezpieczne dla człowieka i jego środowiska. Ciepły dekor sosny w połączeniu z uwidaczniającymi się na jej powierzchni słojami tworzy wyjątkowo przyjazny klimat, który warto wprowadzać do wnętrz. Aranżacje w takim stylu doskonale pasują do sypialni, pokojów dziennych i salonów. Tworzą z nich miejsca spokojnie i przytulne, zachęcające do rodzinnych spotkań i błogiego wypoczynku.

Sosnowe meble doceniane są również za ich bezpieczeństwo. Nie stanowią żadnego zagrożenia dla alergików, gdyż wykazują się właściwościami antystatycznymi. Nie gromadzą na sobie kurzu czy pyłu, dlatego są naprawdę łatwe w pielęgnacji. Można ją ograniczyć do czyszczenia mebli wyłącznie raz w tygodniu – przecierania ich specjalnymi środkami antystatycznymi, które zawsze jeszcze bardziej podwyższą antyalergiczne właściwości szafek i wygładzą ich blaty. Jako że sosna jest drzewem rosnącym dosłownie w całej Polsce, dominującym wśród wszystkich innych drzew, wykonywane z niej meble po prostu nie mogą być drogie. Łatwy dostęp do materiału obniża skutecznie ich cenę, którą każdy człowiek jest w stanie zapłacić za porządne i atrakcyjne wyroby meblarskie. Nietrudno ich zresztą szukać. Występują one w gotowych wersjach w popularnych salonach, a także chętnie są wykonywane na wymiar – tym zajmują się już warsztaty stolarskie. Sosnowe drewno można też dowolnie farbować. Pokryte nowym odcieniem nabierze zupełnie innego wyglądu i stanie się pretekstem do utworzenia niepowtarzalnej aranżacji.

Czasem warto zatem powrócić do rodzimych i tradycyjnych gatunków drewna. Mimo iż egzotyczne tworzywa coraz częściej interesują polskie grono klientów, ponieważ są czymś nowym i innym, a to zawsze intryguje, zwykła i popularna sosna spokojnie może z nimi konkurować. Ona też posiada bardzo dobre parametry – jest odporna na uszkodzenia, bezpieczna dla środowiska i w pełni antystatyczna. Prezentuje się swojsko i naturalnie, pasując do modnych aranżacji rustykalnych i tych zupełnie klasycznych. Zastosowań dla tego materiału jest naprawdę mnóstwo! Trzeba tylko po niego sięgnąć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here