Nasz dom jest miejscem, gdzie odpoczywamy, uciekamy od kłopotów i radujemy się z bliskimi. To tutaj widzimy pierwsze kroki dziecka, zjadamy pyszne potrawy i cieszymy się każdą chwilą. Dom jest naszą ostoją, świątynią, z której możemy zawsze korzystać. Jednak w tej świątyni, jest jedno miejsce – pomieszczenie, które jest znacznie ważniejsze od innych, jest to sypialnia.
Nasze pokoje do snu zaaranżowane są w bardzo różny sposób. Uzależnione jest to, od gustu właściciela. Jak powinno być wystylizowane nasze królestwo snu? Czym kierować się wybierając meble sypialnie czy podłogi? Przede wszystkim wygodą. Sypialnia jest miejscem, gdzie w znacznej mierze odpoczywamy, śpimy. Dlatego musimy się czuć komfortowo w tym pomieszczeniu. Bardzo istotne jest to, by wszystkie meble sypialnie, stoliki nocne czy komody pasowały do siebie. Jednak najważniejsze jest łóżko. Musi być ono wystarczająco duże, byśmy mogli wygodnie na nim spać. Ważniejsze jest jednak to, byśmy byli posiadaczami wygodnego materaca. Nie ma dobrego snu, bez wygodnego materaca.
Bardzo ważna jest również kolorystyka w sypialni. Warto zwrócić uwagę na to w jakim kolorze są nasze meble sypialnie czy nakastliki. Sypialnia powinna być w jasnych barwach, zarówno jeżeli chodzi o ściany, meble sypialnie czy podłogi. Nasze królestwo snu nie może być w krzykliwych i ciemnych barwach. Nasz organizm bardzo łatwo odczytuje komunikaty od otoczenia. Pomarańczowe i żółte słupki na drodze, wysyłają ostrzeżenie do naszego mózgu. Podobnie wygląda sytuacja w sypialni. Jeżeli ściany, meble sypialnie czy podłogi będą w jaskrawych lub ciemnych szarych i smutnych barwach, nasz organizm nie będzie w stanie odpocząć, gdyż będzie otrzymywać sygnał od pomarańczowej ściany „uwaga niebezpieczeństwo”. Dlatego w sypialni najlepiej zastosować pastelowe, delikatne kolory.
Warto także pamiętać o podłodze w pokoju snu. Nie kładźmy w sypialni płytek, gdyż każdego dnia wstając z łóżka będziemy bali położyć się stopy na podłodze. W sypialni z powodzeniem sprawdzą się panele czy wykładziny dywanowe, które są znacznie przyjemniejsze niż zimne płytki.
Pamiętajmy o tym, że człowiek nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować bez snu. Dlatego, tak istotne jest to, by nasza sypialnia była wygodna i dawała nam poczucie bezpieczeństwa. Prawidłowo dobrane meble sypialnie i stoliki mogą sprawić, że nasz pokój odpoczynku będzie bardzo wygodny. Jednak najważniejsze jest łóżko. Pamiętajmy, że nie liczy się tylko wielkość łóżka, ale przede wszystkim jakość materaca.
Sypialnia jest naszym królestwem, w którym odpoczywamy. To w tym pokoju spędzamy każdą noc. Tutaj rozbieramy się i kładziemy spać. Dlatego tak istotne jest to, by była ona prawidłowo zaaranżowana. Nie możemy czuć się zagrożeni w pomieszczeniu, w którym zamierzamy spać. Podczas snu jesteśmy bezbronni. Dlatego tak istotne jest to, by każdy element miał swoje miejsce. Przy łóżku powinien znajdować się stolik nocny. Ściany powinny być w jasnych barwach, a kołdra i poduszka przyjemna w dotyku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here