Klasyka i nowoczesność

0
724

Nowoczesny wystrój wnętrz kojarzy się dziś przede wszystkim z minimalizmem. Funkcjonalny, estetyczny i uniwersalny styl, którego wyznacznikiem jest szlachetna prostota, panuje dziś niepodzielnie zarówno we wnętrzach domowych, jak i firmowych czy instytucjonalnych. Czy to jednak oznacza, że minimalizm zaczyna być wtórny? Mogłoby tak być, gdyby nie odpowiednie rozłożenie akcentów i umiejętne łączenie tradycji i nowoczesności. Takie są m.in. współczesne płytki ceramiczne – klasyczne i zarazem nowoczesne. Bogate kolekcje płytek pozwalają wybrać wzór idealny do każdego domu.

Ceramika w nowym stylu

Płytki ceramiczne są jednym z najpopularniejszych materiałów dekoracyjnych i użytkowych – cieszą się uznaniem od wieków. Dziś, dzięki atrakcyjnym cenom, dostępne są dla szerokiego grona klientów. Producenci umiejętnie dopasowują projekty płytek do gustów różnych grup użytkowników. 

Znajdziemy więc bez problemu zarówno płytki uniwersalne, w stonowanej, klasycznej kolorystyce i w takiej formie (np. płytki monochromatyczne, z połyskiem, matowe lub półpolerowane), jak i modne płytki strukturalne, wyjątkowe płytki imitujące kamień, drewno i inne naturalne materiały oraz powracające w nowym wydaniu, pełne uroku, majoliki.

Takie są m.in. cieszące się od wielu lat uznaniem płytki Tubądzin. Kolekcje tej znanej od wielu lat i lubianej marki są kreatywną odpowiedzią na różne potrzeby klientów – zarówno tych, którzy preferują tradycyjny styl w urządzaniu wnętrz, jak i osób, które lubią eksperymentować z konwencjami i nie stronią od częstszych zmian wystroju domu.

Ciekawą propozycją dla tych ostatnich będą m.in. płytki z serii Korzilius – do złudzenia przypominające kamień oraz drewno. Dzięki kunsztowi wykonania, elegancji i niebanalności – płytki te można zamontować nie tylko w miejscach tradycyjnie kojarzonych z ceramiką, ale również w salonach.

Z “drewnianych” płytek można ułożyć swego rodzaju parkiet, który do złudzenia przypomina ten klasyczny, jednak jest o wiele wygodniejszy w eksploatacji. Utrzymanie w należytym stanie parkietu ceramicznego  jest bardzo łatwe – a takie rozwiązania – zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne, wiele osób ceni sobie szczególnie.

Architektura koloru

Płytki ceramiczne są wyjątkowym materiałem dekoracyjnym – w pewien sposób kształtują one przestrzeń, czyli budują wizualną architekturę przestrzeni. Zupełnie inaczej wygląda ściana czy podłoga, pokryta w całości płytkami w dużym rozmiarze, w jasnym kolorze i z połyskiem, inaczej prezentuje się w przypadku ułożenia na niej płytek drobnych i matowych. 

Ta sama ściana jeszcze inaczej będzie wyglądać z płytkami w dwóch kolorach – np. w modnym zestawieniu bieli i czerni, jeszcze inaczej – gdy tylko pewną jej część zagospodarujemy ceramiką.

To także nie wszystkie możliwe opcje dekoracyjne z użyciem płytek. Zbyt monotonną ścianę, obłożoną monochromatycznymi płytkami o tej samej strukturze urozmaici dodanie płytek w tym samym kolorze, jednak o innej fakturze albo dodanie elementów dekoracyjnych – np. pasków z wzorem.

Wszystkie płytki marki Tubądzin nadają się idealnie do realizacji wszelkich aranżacyjnych zamierzeń, a nawet estetycznych eksperymentów, dzięki którym każde pomieszczenie stanie się indywidualne i niepowtarzalne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here