Brama garażu powinna być solidna i wytrzymała. Dobrze jeżeli wyróżnia ją wysoki wskaźnik termoizolacji, priorytetem jest natomiast zabezpieczenie przed wyważeniem skrzydła i łatwość obsługi. Bramy garażowe są różne, ale do najchętniej wybieranych należą modele segmentowe.

Odpowiadają potrzebom współczesnych inwestorów, ceniących sobie ergonomiczne zarządzanie przestrzenią, ułatwiające codzienne życie systemy automatyczne oraz ochronę środowiska.

Brama pasująca do podjazdu i domu

Jeżeli ktoś dysponuje dużym, przestronnym podjazdem, może sobie pozwolić na każdy rodzaj bramy garażowej. Wciąż stosowane są chociażby tradycyjne modele rozwieralne. Większość właścicieli domów musi się jednak liczyć z ograniczoną powierzchnią przed garażem. W takim wypadku bramy segmentowe to dobre rozwiązanie. Nie zajmują miejsca przed frontową ścianą, więc auto można zaparkować tuż przy niej. To spore ułatwienie dla posiadaczy dwóch samochodów. Bez względu na kolor czy stylistykę elewacji bez problemu uda się dopasować do niej odpowiednią bramę segmentową. Producenci oferują tu naprawdę spory wybór barw, ale także wzorów.

Prosta obsługa

W klasycznym budownictwie chętnie stosowane są łuki i zaokrąglenia. Wjazd do garażu może być utrzymany w tym stylu i nie utrudni to podnoszenia oraz opuszczania skrzydła bramy segmentowej. Przesuwa się ono na specjalnych prowadnicach, co dodatkowo pozytywnie wpływa na jego odporność podczas ewentualnych prób dostania się osób nieuprawnionych do wnętrza garażu. Wielu inwestorów decyduje się na automatyczny system otwierania, dzięki któremu nie muszą wysiadać z pojazdu. Przydaje się to zwłaszcza w chłodniejsze miesiące. Nowoczesne rozwiązania elektroniczne ułatwiają obsługę, podnosząc zarazem bezpieczeństwo.

W trosce o przyrodę

Obniżenie ilości zużywanej energii sprzyja ochronie środowiska, a także niższym rachunkom za ogrzewanie. Ocieplane segmentowe bramy garażowe stosowane są często, ponieważ większość projektów domów zakłada połączenie części mieszkalnej z garażem. Nadmierne wychłodzenie tego ostatniego negatywnie rzutowałoby na temperatury panujące w innych pomieszczeniach. Nowoczesne modele bram segmentowych są wypełniane pianką, zabezpieczającą przed wydostawaniem się ciepłego powietrza na zewnątrz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here