Urządzając współczesne mieszkanie, każdy zastanawia się, jakie są obecnie modne meble do salonu. Trendy we wnętrzarstwie na szczęście nie zmieniają się tak szybko i wiele z nich trwa przez co najmniej kilka lat. Dzięki temu, nie trzeba co chwilę zmieniać wystroju wnętrza, aby wyglądało ono nowocześnie!
Trudno jednoznacznie określić, jakie są modne meble do salonu, gdyż popularnych jest w tej chwili kilka stylów i każdy z nich jest chętnie stosowany we współczesnych wnętrzach. Najczęściej spotykane są mieszkania w stylu nowoczesnym, poszukujące prostych form. Kolory w nowoczesnych wnętrzach mogą być albo bardzo stonowane, albo wyraziste i kontrastujące ze sobą. Tak samo mogą wyglądać modne meble do salonu w stylu nowoczesnym. Charakteryzują się prostymi, geometrycznymi kształtami i bardzo ograniczonym zdobnictwem. Co do kolorów, preferowana jest biel, czerń lub połączenie tych kolorów. Popularne są też kolory kojarzące się z naturą- odcienie beżu, brązu i szarości.
Chętnie wybieranym stylem w ostatnich latach jest styl skandynawski, tworzący połączenie nowoczesności z ekologicznymi rozwiązaniami. Modne meble do salonu w tym stylu powinny być proste i skromne, a najlepiej, gdyby były wykonane z naturalnych materiałów, na przykład z drewna, które jest wprost uwielbiane przez styl skandynawski. Popularne jest także łączenie materiałów syntetycznych z naturalnymi, co przynosi nieraz ciekawie wyglądające efekty.
Jak powinny wyglądać modne meble do salonu w stylu glamour, który w ostatnim czasie również zdobył sporo zwolenników? Tutaj mile widziane jest wszystko, co zwraca uwagę i błyszczy. Najbardziej pożądane są kontrastujące kolory, takie jak biel z czernią, a także połyskujące, gładkie powierzchnie, na przykład szkło. Modne meble do salonu w stylu glamour mogą mieć szklane fronty i kryształowe uchwyty lub gałki.
Jakie jeszcze style są często spotykane? Od dłuższego czasu widoczne jest zainteresowanie poprzednimi epokami. Odzwierciedla się to w umiłowaniu do takich stylów wnętrz, jak retro, vintage, shabby chic. Modne meble do salonu w tych stylach mogą być po prostu autentycznymi antykami- sprawdzą się w tej roli najlepiej! Świetnie będą wyglądać także meble postarzane, które od niedawna pojawiły się w wielu sklepach meblowych, podążających za panującymi trendami. Postarzanie mebli stało się w ostatnich czasach bardzo popularną techniką, stosowaną przez licznych producentów.
Czy istnieją uniwersalne modne meble do salonu, które nadawałyby się do każdego wnętrza? Trudno takie znaleźć, gdyż każdy styl ma inne założenia i cechy charakterystyczne. Dlatego kupując meble do mieszkania, najlepiej nie kierować się panującymi trendami, lecz szukać tego, co będzie najbardziej pasowało do jego wystroju. Warto pamiętać o tym, że nawet modne meble do salonu nie są odpowiednie do każdego wnętrza i jeśli nie są właściwie dobrane, są w stanie zepsuć udaną stylizację! Urządzanie mieszkania dobrze jest powierzyć osobie, które świetnie się na tym zna, na przykład projektantowi wnętrz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here