Właściwie zaprojektowany pokój dziecięcy powinien stymulować wyobraźnię maluchów i zachęcać do kreatywnego spędzania wolnego czasu. Musi być miejscem przeznaczonym do aktywnej i beztroskiej zabawy, jak również narzędziem pozwalającym na przyswajanie nowej wiedzy czy odrabianie codziennych prac domowych. Nie może panować w nim nudna i spokojna atmosfera. Pokój dziecięcy ma odzwierciedlać bogatą i ciekawą osobowość swojego właściciela, doskonale się z nim zgrywając. Czym zatem należy go wypełnić, aby uzyskać efekt, który spodoba się i maluchom, i samym rodzicom?

W żadnym pomieszczeniu nie może zabraknąć mebli. Są one praktycznymi elementami wyposażenia, bez których trudno by było o naukę czy nawet zabawę. Komplety uzupełniane przez meble drewniane dla dzieci zazwyczaj składają się przede wszystkim z wygodnych łóżek jednoosobowych. Muszą mieć one odpowiedni rozmiar. Te o szerokości wynoszącej 80 cm będą klasycznym wyborem, jednak niekoniecznie dobrze sprawdzą się u osób nieco starszych. Nastolatkowie błyskawicznie dorastają i z tego powodu potrzebują większej przestrzeni do spania – łóżek o szerokości przynajmniej 90 centymetrów. Dobrze zorganizowane miejsce do spania wspomoże regenerację młodych organizmów. Aby jeszcze lepiej je wyposażyć, na samym łóżku należy umieścić wygodny materac. Wykonany z elastycznej pianki cudownie dostosuje się do wszelkich krzywizn ciała i doskonale podeprze kręgosłup, zapewniając mu solidne oparcie. Ustawiony obok łóżka stolik nocny stanie się miejscem do przechowywania czytanych wieczorami książek, a solidna szafa spokojnie przechowa kolekcję ubrań dorastającej nastolatki. Meble drewniane dla dzieci oferują tysiące możliwości. Doskonale radzą sobie z organizacją przestrzeni, doprowadzając w efekcie do powstania schludnej i ułożonej aranżacji.

Meble to jednak nie wszystko. Są oczywiście najważniejsze, ale same dzieci nie zainteresują się za bardzo ich wyglądem. A skoro pokój ma stać się ich prywatnym gabinetem do nauki, wygodnym miejscem do spania i przestrzenią do codziennych zabaw, musi sprostać ich osobistym wymaganiom. Przede wszystkim warto w nim zastosować rozmaite połączenia kolorystyczne. Niemowlaki zazwyczaj nie potrafią jeszcze rozróżniać delikatnych i stonowanych barw, dlatego błędem jest tworzenie dla nich aranżacji bardzo jasnych, sądząc, że zadziałają one na nie kojąco. Takie barwy sprawdzą się jednak w pokojach nieco starszych dzieciaków. Nie wolno bowiem przesadzać z nadmierną ilością wyróżniających się dodatków, które zaburzają ład panujący w pomieszczeniu i na tyle mocno oddziałują na umysł, iż w ich towarzystwie trudno jest się na czymkolwiek skupić. Nie sprzyja to codziennej nauce, ani tym bardziej wieczornemu odpoczynkowi. Najlepiej zatem zdecydować się na białe lub beżowe meble drewniane dla dzieci, by potem dopasować do nich dodatki w intensywniejszych barwach. Czerwony dywan rozłożony na podłodze czy lampki przypominające postacie ze znanych bajek każdego malucha wprawią w doskonały nastrój. Zadowolone dziecko to natomiast szczęście dla całej rodziny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here