W dzisiejszych czasach dzieci stają się coraz bardziej wymagające w stosunku do swoich rodziców. Oczekują najlepszych markowych ubrań, gier wideo i sprzętu elektronicznego. Rodzice bardzo często stają na głowie, by sprostać oczekiwaniom swoich pociech. Niejednokrotnie się to nie udaje. Rozczarowanie dziecka może sprawić wiele bólu całej rodzinie. Dlatego rodzice stają się coraz bardziej kreatywni. Poszukują rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze.
Każdy rodzic zastanawia się nad tym, jak urządzić pokój swojej pociechy, by był on piękny i funkcjonalny. Najlepszym rozwiązaniem są tanie meble dziecięce. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią promocję. Dlatego rodzice bardzo często pożyczają pieniądze, by kupić nie tanie meble dziecięce, a bardzo kosztowne. Jest to ogromny błąd. Nie zawsze to, co jest drogie jest dobre. Urządzając pokój dziecka, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, co lubi nasza pociecha. Jeżeli nie stać nas na łóżko czy szafę z ulubionym bohaterem bajki, to nie kupujmy go. Jest wiele ciekawszych rozwiązań, przecież można kupić tanie meble dziecięce, a ulubionego bohatera usadowić na pościeli czy kocu. W dzisiejszych czasach w sklepach mamy wszystko. W tani sposób można naprawdę dobrze urządzić pokój dziecka. Gdy córka marzy o pięknym pokoiku z Elzą i Olafem w tle, nie ma problemu. Przecież nie musimy kupować kosztowny mebli nawiązujących do Krainy Lodu. Wystarczy pomalować pokój w ulubionym kolorze dziecka, kupić ładne tanie meble dziecięce, najlepiej w białym lub niebieskim kolorze, nawiązując do śniegu. A wszystkie dodatki, poduszki, pościel czy nawet tapeta na ścianę powinna być z bohaterami bajki. By stworzyć coś modnego i ładnego, nie musimy mieć ogromnej ilości pieniędzy, a dobry pomysł.
Podobnie sytuacja wygląda z pokojem dla chłopca. Jeżeli nasz syn lubuje się w Harrym Potterze, to dlaczego by nie stworzyć mu takiej aranżacji w pokoju. Najważniejsze jest to, by kupić tanie meble dziecięce, jednak pamiętajmy o tym, że powinny być one wygodne. Aranżując pokój dziecka z motywem przewodnim z bajki czy filmu, musimy zdawać sobie sprawę z tego, jakie kolory powinny dominować w pomieszczeniu. Kraina Lodu to błękit i biel, Harry Potter to szarość i czerń, a bajka Auta to kolor czerwony i pomarańczowy. Kolorystyka jest bardzo istotna. Nie możemy liczyć na to, że nasza córka ucieszy się z pokoju z motywami z Krainy Lodu, jeżeli ściany będą pomalowane na czerwony kolor. Wtedy to nawet drogie meble nie uratują aranżacji.
Gdy chcemy stworzyć piękny pokój dla dziecka musimy mieć przygotowany plan działania. Nie możemy postępować chaotycznie. A przede wszystkim musimy znać ulubionego bohatera dziecka. Nie trzeba wydawać dużej ilości gotówki, przecież zawsze można kupić tanie meble dziecięce, ważne jest tylko to, by były one solidne i wygodne. Pamiętajmy o tym, że biurko i krzesło powinno być dostosowane do wysokości dziecka. Bardzo ważne jest także oświetlenie pokoju. Kierując się konkretnym planem, zapewne stworzymy udaną aranżację.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here