Remont jest czasochłonny i zwykle kosztowny. Decydujemy się na niego z wielu powodów. Bywa tak, że nasze wnętrza są zwyczajnie przestarzałe i wymagają renowacji. Czasem nasze pomieszczania wymagają zmian bo nasze potrzeby względem miejsca zamieszkania uległy zmianie. A możemy również być po prostu zmęczeni i znużeni wyglądem naszych pokoi. Niezależnie od powodów każdy z nas w pewnym etapie życiu decyduje się na podjęcie tego kroku. Tylko nie każdy dysponuje ogromnym budżetem. Niektórzy przez ten fakt rezygnują z remontu przerażeni kosztami jakie musieliby ponieść decydując się na ten krok. Jednak remont wcale nie musi być ogromny ani kosztowny. Można odmienić wygląd naszych wnętrz niewielkim kosztem. Co możemy zrobić, żeby nasze wnętrza zyskały nowe życie bez konieczności opustoszenia naszego portfela do zera?

1. Przemalowanie ścian

Kolor naszych ścian ma ogromny wpływ na wygląd naszego wnętrza. Może je optycznie zmniejszyć czy powiększyć. Nadaje mu charakteru. Zwykła farba może diametralnie odmienić wygląd naszego pomieszczenia. Farby do ścian nie są bardzo drogie, a mogą naprawdę wiele zmienić w ogólne prezencji naszego pomieszczenia.

2. Oklejenie mebli

Meble też można odnowić. Dać im nowe życie. Jak okleić meble? Czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak. Wielu ludzi nawet nie myśli o takim rozwiązaniu. A jest ono bardzo praktyczne, bo wykorzystuje to co już mamy. To rozwiązanie jest dużo tańsze niż kupno nowych mebli z salonu. Możemy okleić meble nową okleiną i wymienić w nich gałki. Dzięki temu ze starego mebla zyskamy zupełnie nowy. To doskonały sposób na odmianę swojego wnętrza tanim kosztem.

3. Malowanie mebli

Meble można również pomalować. Na rynku dostępne są specjalne farby, które przeznaczone są do malowania po płycie MDF. W ten sposób możemy poddać metamorfozie praktycznie każdy mebel. Nawet szafki kuchenne można z powodzeniem odmienić właśnie w taki sposób. Wystarczy kupić specjalną farbę do mebli kuchennych, która odporna na wysokie temperatury i częste czyszczenie. W zasadzie każdy mebel w domu można przemalować. Z pomocą farby możemy się pobawić i wykorzystać własną kreatywność. Ostatnio bardzo popularne są meble stylizowane na stare i podniszczone. By uzyskać taki efekt wystarczy nabyć odpowiednią farbę oraz papier ścierny.

Remont wnętrz w naszym mieszkaniu wcale nie musi być drogi. Można odmienić i odświeżyć swoje wnętrza stosunkowo niewielkim kosztem. W internecie znajdziemy mnóstwo porad i sposobów na odrestaurowanie tego co już mamy. DIY stało się w ostatnich latach bardzo popularne i coraz więcej ludzi z niego korzysta. Przerabianie tego co już mamy własnoręcznie ma wiele zalet. Jest tanie a daje zaskakujące efekty. Do tego możemy czerpać z własnej kreatywności i stworzyć coś unikatowego, czego nie kupimy w żadnym sklepie. Wiele ludzi specjalnie kupuje meble z odzysku, za małe pieniądze, by później samemu je odrestaurować i przemienić je w coś niezwykłego. To rozwiązanie pozwoli nam odmienić wygląd pomieszczeń bez konieczności wydawania sporej sumy pieniędzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMalowanie mebli
Następny artykułUmebluj się orientalnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here