Aktualnie prawo wystarczająco dobrze chroni klientów deweloperów. Nie oznacza to jednak wcale, że nie powinniśmy dokładnie sprawdzić podmiotu, od którego chcemy zakupić mieszkanie. Na co dokładnie warto zwrócić uwagę?

Decyzja o zakupie nowego mieszkania powinna być dokładnie przemyślana nie tylko pod względem doboru odpowiedniego metrażu czy lokalizacji dla nieruchomości, ale również powinniśmy sprawdzić, czy deweloper, który ją oferuje, jest godny zaufania. Oto 5 kwestii, na które warto zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu nieruchomości

Krajowy Rejestr Sądowy

W bazach KRS możemy dowiedzieć się więcej o stanie finansowym dewelopera. Najwygodniej można uzyskać informacje za pośrednictwem strony Ministerstwa Sprawiedliwości albo w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Księga wieczysta

Powinniśmy także sprawdzić informacje o księdze wieczystej, co można również zrobić on-line. Z nie można dowiedzieć się, jakie prawa przysługują właścicielowi nieruchomości, czy jest ona objęta hipoteką, czy dotyczą jej ewentualne egzekucje.

Prospekt informacyjny

Nieocenionym źródłem informacji są także prospekty informacyjne, które deweloperzy muszą wydawać w związku z wymogami ustawy deweloperskiej. Prospekty zawierają informacje o deweloperze i jego nieruchomości. To wartościowy dokument, który warto dokładnie przejrzeć przed sygnowaniem jakiejkolwiek umowy.

Opinie na temat dewelopera

Nie zapominajmy też o tym, jak duże znaczenie ma pozytywna opinia. Informacje tego rodzaju można obecnie znaleźć przez internet, na przykład na forach czy w mediach społecznościowych. Dzięki nim można dowiedzieć się, czy deweloper jest rzetelny, czy zapewnia dobrą obsługę klienta, czy warto mu zaufać.

Sprawozdania finansowe

Dodatkowym plusem będą informacje dotyczące finansów dewelopera w formie jego sprawozdań finansowych. Często można znaleźć je także przez internet na stronach WWW deweloperów.

Zatem niezależnie od tego, czy chodzi o nowe inwestycje we Wrocławiu czy w stolicy, zawsze warto dokładnie sprawdzić dewelopera korzystając z powyższej listy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here