Grzejnik kojarzy się głównie ze źródłem ciepła. Jednak jest to także element wyposażenia mieszkania, który wpływa na jego wygląd. Jeszcze kilkanaście lat temu w sklepach trudno było znaleźć jakiś inny niż tradycyjny, żeberkowy rodzaj grzejnika. Jego wygląd nie zachwyca. Posiadacze takich kaloryferów zazwyczaj ukrywają je za zasłoną lub zamawiają przeznaczone do nich osłony. Współcześnie oferowane grzejniki to małe dzieła sztuki. Nie tylko ogrzewają pomieszczenie, ale stanowią dodatkową dekorację.

Jakimi kryteriami warto kierować się podczas zakupu grzejnika?

Wymienić można co najmniej kilka kryteriów, które powinniśmy uwzględnić podczas zakupu grzejnika. Wśród nich znajdują się:

  • rodzaj pomieszczenia, w którym grzejnik ma być zamontowany,
  • moc grzewcza,
  • kształt i kolor,
  • producent,
  • wymiary,
  • cena.

Wszystkie te aspekty mogą mieć większe lub mniejsze znaczenie. Dokładne dopasowanie szerokości i wysokości grzejnika będzie miało większe znaczenie w przypadku jego wymiany niż zakupu do nowo wybudowanego domu. Wymieniając grzejnik, należy pamiętać, że nowy powinien pasować do posiadanej w domu instalacji. Oczywiście w razie potrzeby można zastosować dodatkowe kolanka lub złączki.

Nie mniej ważną sprawą jest dobranie konkretnego rodzaju grzejnika do pomieszczenia, które ma on ogrzewać. O ile grzejnik w salonie może jedynie ładnie wyglądać, o tyle grzejnik do łazienki mógłby pełnić jeszcze rolę suszarki. Warto po prostu zastanowić się, czego oczekujemy od danego modelu. Warto zwrócić uwagę także na to, jaką moc grzewczą ma dany kaloryfer. Zapotrzebowanie danego pomieszczenia na ciepło wyraża się watach (W) i odnosi się do powierzchni pomieszczenia.

Na jaki kolor grzejnika się zdecydować?

Jak już wcześniej wspomniano, grzejnik to instalacja, która nie musi być jedynie źródłem ciepła. Z powodzeniem może służyć jako element dekoracyjny. Najlepsi producenci oferują możliwość zamówienia grzejnika w jednym z kolorów palety RAL.

Dzięki takiemu oznaczeniu możemy zamówić kolor, który będzie dokładnie odpowiadał naszym potrzebom. W opcji jest cała tęcza barw. Od bieli, poprzez żółcie, zielenie, odcienie niebieskiego, czerwonego, różowego, szarego, brązy, aż po czerń. Każdy z wymienionych kolorów dostępny jest w licznych odcieniach.

Specjalista w sprzedaży grzejników dekoracyjnych

Kupując grzejnik, na pewno chcielibyśmy, żeby posłużył przez dłuższy czas. Aby zagwarantować sobie taką możliwość, warto nabywać wyroby u sprawdzonych sprzedawców, którzy oferują grzejniki dekoracyjne pochodzące od najlepszych producentów.

Godnym polecenia sprzedawcą jest sklep Dudik.pl. Katalog produktów zawiera grzejniki poziome oraz pionowe, które nadają się do powieszenia w pokoju, kuchni lub łazience. Oferowane kolekcje grzejników dekoracyjnych robią duże wrażenie. Na uwagę zasługują takie modele jak Akson, Argos, Centaur, Genua, Itaka, Ketos, Lamia, Lugano, Nettuno, Ravenna, Santorini czy Scylla.

W sprzedaży znajdują się egzemplarze zarówno o prostej modernistycznej budowie, jak i produkty mające w swojej konstrukcji geometryczne wzory. Niezwykle efektownie prezentują się modele z dekoracyjnymi wstawkami. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here