Jeśli restauracja czy bar ma cieszyć się dobrą opinią wśród klientów, musi nie tylko oferować atrakcyjne menu, zachwycające smakiem, szybko przygotowane potrawy czy ciekawy wystrój. Urządzając lokal gastronomiczny, trzeba zadbać również o zaplecze – w tym dobrze wyposażoną restauracyjną kuchnię.

Jak urządzić kuchnię w restauracji?

O ile w pierwszej chwili klienci lokalu gastronomicznego, zwracają uwagę na wystrój, sposób aranżacji przestrzeni, życzliwe przyjęcie, o tyle o tym, czy wyjdą z restauracji zadowoleni, w dużej mierze decyduje jakość urządzenia zaplecza. Źle wyposażona kuchnia negatywnie wpłynie na smak i wygląd potraw, a dodatkowo opóźni ich wydawanie.Co obowiązkowo powinno znaleźć w się w restauracyjnej kuchni? Oprócz kuchenki, indukcji lub kuchni gazowej czy wygodnego blatu do przygotowywania potraw, niezbędna jest zmywarka. Dzięki niej naczynia zostaną szybko i dokładnie oczyszczone i wyparzone, cały proces przebiegnie znacznie sprawniej niż w przypadku mycia ręcznego.

Czym się kierować przy wyborze zmywarki gastronomicznej?

W lokalu gastronomicznym, zwłaszcza dużym, obsługującym wielu gości dziennie, stanowczo niewystarczająca będzie standardowa zmywarka przeznaczona na użytek domowy. Ta jest za mała, sporym obciążeniem będzie dla niej również bardzo częste użytkowanie. Idealnym rozwiązaniem są zmywarki gastronomiczne, które zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach biznesu gastronomicznego. Zmywarki profesjonalne są wytrzymałe, odporne na częste użytkowanie, pojemne, świetnie sprawdzają się w barach, restauracjach, kawiarniach, kuchniach hotelowych. Mieszczą zarówno naczynia i sztućce, jak i garnki, nawet dużych rozmiarów.

Profesjonalne AGD do kuchni restauracyjnej – gdzie kupić?

Zmywarki gastronomiczne oferują przede wszystkim sklepy z profesjonalnym sprzętem dla lokalu gastronomicznych. Te działają zarówno stacjonarnie, jak w w sieci. Zmywarki dla gastronomii różnią się wielkością, przeznaczeniem, dostępnością funkcji. Te trzeba dopasować do indywidualnych potrzeb lokalu.Najważniejsze to wybierać sprzęt wysokiej jakości, wyprodukowany przez renomowanego producenta, doceniany przez innych restauratorów, a zmywarka świetnie się sprawdzi i posłuży przez lata.

Zmywarki gastronomiczne dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here