Chęć postawienia domu zwykle wiąże się z koniecznością licznych planów, analiz, wyboru odpowiedniego projektu oraz długotrwałego procesu budowy. Wszystko to pochłania nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim czas, a wielu przypadkach również energię i siły. Domy modułowe to doskonała odpowiedź na takie problemy. Czym są tego rodzaju budynki?

Domy modułowe są wyjątkowymi, wykonywanymi w niemal ekspresowym tempie konstrukcjami

Ich stworzenie polega na łączeniu ze sobą parunastu części składowych. Poszczególne elementy wykonywane są w przedsiębiorstwach, zajmujących się produkcją tego rodzaju materiałów, natomiast w późniejszym etapie następuje dostarczenie ich na plac budowy. Tam, dzięki maszynom takim, jak choćby dźwigi, wszystkie części składa się w jedną całość.

W ten sposób powstają domy modułowe, które cieszą się w dzisiejszych czasach ogromną popularnością. Fakt ten wiąże się głównie z częstym brakiem czasu, jaki odczuwa spora cześć społeczeństwa. Ogrom obowiązków, pęd życia, a także chęć otrzymywania upragnionych rzeczy w możliwie najkrótszym czasie sprawia, że na domy modułowe decyduje się coraz większa liczba chętnych. Cały proces trwa bowiem czasem zaledwie kilka dni, co – trzeba przyznać – jest doskonałym wynikiem, biorąc pod uwagę uzyskane efekty.

Nie oznacza to oczywiście, że domy modułowe są tak prostymi konstrukcjami, że nie nic nie jest tu wymagane. Na pewno planując tego rodzaju inwestycję, trzeba pomyśleć o tym, czy działka, na której ma stanąć taki budynek, spełnia wszystkie konieczne do tego warunki. Niezbędną sprawą jest na pewno swobodny dojazd, a następnie także kilkugodzinny postój maszyn. Zdarza się, że działki zlokalizowane są w takich miejscach, że żadne dźwigi ani pojazdy transportujące poszczególne elementy montażowe nie będą miały możliwości dotarcia. Trzeba zatem dokładnie przeanalizować sytuację, by potem nie było problemów, stresu i rozczarowań.

dom modułowy

Domy modułowe to obecnie opcje nie tylko sezonowe, ale też idealne do korzystania przez cały rok. Można zatem zdecydować się na wersję ocieplaną, która pozwala na zamieszkiwanie przy różnych warunkach pogodowych. Na pewno domy modułowe to rozwiązanie korzystne pod względem ekonomicznym. Jednak trzeba pamiętać, że cała kwota związana z kosztem wszystkich elementów musi zostać pokryta z góry. Nie ma tu więc mowy o rozłożeniu inwestycji na dłuższy czas, jak przy klasycznym budowaniu domu.

Trzeba również zdać się na narzucone ceny za poszczególne materiały czy części – nie wchodzi tu w grę szukanie tańszych wersji produktów czy negocjacja ich kosztów. Należy także pamiętać, że cena domu to jedno, ale poza wartością elementów i opłaceniem zamontowania ich na działce, trzeba również zainwestować w fundamenty, kanalizację, ocieplenie budynku i rozmaite, niezbędne do dalszego użytkowania instalacje.

Fakt, że domy modułowe nie wymagają poświęcenia zbyt dużej ilości czasu, jest kluczową sprawą przy podejmowaniu decyzji o ich zakupie. Nie każdy ma przecież ochotę na długą, ciągnącą się często latami budowę. W tym wypadku wersje na lato można mieć w dosłownie kilka dni. Chcąc korzystać z domu całorocznego, trzeba dysponować paroma tygodniami od momentu dokonania zamówienia do wprowadzenia się do budynku. Pragnąc jeszcze bardziej zminimalizować czas oczekiwania, wystarczy zamówić wersję urządzoną w pełni wewnątrz, niewymagającą już żadnych prac.

Jednak domy modułowe to nie tylko krótki czas oczekiwania na lokum. Dużą zaletą jest także ich funkcjonalność połączona z komfortem. Zamieszkując taki budynek można poczuć satysfakcję i wygodę użytkowania. Dodatkowo nad całością prac czuwa zespół profesjonalistów, a wszystko objęte jest dodatkowo gwarancją, zatem usługa jest kompleksowa i nie trzeba o nic się martwić.

dom

Oczywiście domy modułowe posiadają także kilka wad, o których również należy wspomnieć. Nie jest ich co prawda wiele, ale na pewno należy mieć je na uwadze. Przede wszystkim nie pozwalają one na inwencję właścicieli odnośnie projektu. O ile przy klasycznym budynku można mieć pewne wymagania związane z własnymi marzeniami, potrzebami, wymogami czy gustem, to w tym przypadku trzeba liczyć się z narzuceniem pewnych rozwiązań.

Domy modułowe tworzone są w fabryce wedle schematu, więc nie można raczej liczyć na ingerowanie w projekt. Wszelkiego rodzaju decyzje muszą być również podjęte z wyprzedzeniem. Gdy taki budynek zostanie postawiony na działce, nie ma już możliwości dokonywania większych przeróbek. Mimo wszystko domy modułowe posiadają zdecydowanie więcej atutów, stąd też tak ogromne zainteresowanie nimi w ostatnim czasie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDomy szkieletowe
Następny artykułDomy parterowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here