Meble w stylu angielskim to coraz popularniejsze rozwiązanie, jednak
wciąż stylistyka angielska wewnątrz mieszkań Polaków jest dosyć rzadko spotykana, ze względu na swoją bezkompromisową cenę i unikalność w naszej biało-czerwonej ojczyźnie. Jest to styl bardzo oryginalny, niepowtarzalny, a przede wszystkim elegancki i prestiżowy. Rzadko spotykamy tak wyjątkową aranżację w mieszkaniach i domach. Z drugiej strony jest to wnętrze bardzo przytulne. Kiedy przekraczamy próg takiego lokalu, mamy wrażenie, że znaleźliśmy się w innej epoce, w innym świecie. Bardzo odbiega od modernistycznych, nowoczesnych aranżacji mieszkaniowych. Styl angielski jest często staroświecki, ale ostatnie lata pokazały, że świetnie można połączyć go z odrobiną dwudziestego pierwszego wieku.
Styl angielski, mimo swoich stałych cech, często jest bardzo różnorodny i widać w nim cząstkę innych kultur. Sam w sobie jest taką białą kartą, na której możemy nakreślić, w jaką stronę chcemy pójść dalej. Może zostaniemy przy klasyce, dodamy trochę smaku. A gdyby spróbować inaczej, dodać trochę Prowansji?
Zdecydowanie najbardziej popularnym rodzajem angielskich wnętrz jest industrializm. Skupiono się tu na rozwoju, przestrzeni którą „czuć” gdy znajdujemy się w środku. Minimalizm, który sam w sobie daje poczucie czystości, ale jednocześnie stwarza nam możliwość pójścia w inną stronę niż utarte schematy, i bycie przychylnym różnym modyfikacjom.
Mimo, że meble stylu angielskim nawiązują do brytyjskich tradycji, to świetnie sprawdzą się w polskich wnętrzach. Naturalne drewno zabarwione na biało wygląda bardzo przestronnie na tle betonowych płyt. Komoda, stylizowana na ręcznie robioną, kontrastuje z angielskim, zimnym wyglądem ścian. Industrializm pokazuje tutaj właśnie połączenie tradycji z nowoczesnym designem na miarę współczesności.
Serce salonu to sofa. Styl angielski oferuje nam bardzo miękkie, pluszowe i tapicerowane meble. Aura zainspirowana jest z klasycznego stylu za czasów króla Edwarda. Niezwykle eleganckie pikowanie i stylowe nóżki dają wrażenie luksusu, ale też pozornej kruchości.

Jak wyglądać ma przy tym wszystkim stół? Najważniejsze jest zachować cały korpus naszej angielskiej aranżacji. Dajmy tutaj ukłon w stronę drewnianego, naturalnego stołu i nawiązując do salonowej sofy, tapicerowanych, jasnych krzeseł, które będą w genialnej symbiozie.
To połączenie na tle surowych, brytyjskich ścian robi wspaniałe wrażenie, pełne oryginalności i smaku.

Jeśli chcemy podkreślić naszą wyspiarską chatkę, możemy dodać do naszego salonu stolik kawowy, na którym w jakże angielski sposób możemy popijać herbatę podczas obowiązkowej przerwy od pracy.

Mimo, że naprawdę rzadko możemy spotkać się w Polsce z prawdziwie, angielskim stylem, warto mieć go na uwadze podczas urządzenia mieszkania, gdyż możemy tym samym dać wyraz swojej unikalności. Nie musimy rezygnować z nowoczesnego stylu, ponieważ może to wszystko ze sobą świetnie współgrać. Nie musimy też dać ponieść się współczesnym trendom, i jeśli mamy staroświecką duszę, to takie też może pozostać nasze mieszkanie. Najważniejsze jest, żeby człowiek czuł się jak najlepiej w swoim własnym domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here