Plakaty z cytatami – motywacyjna opcja na każdy dzień

0
1658

Co jest największym problemem dla wielu osób? Brak motywacji. Nie mamy chęci, by coś w sobie zmienić i ruszyć się z miejsca. W takim wypadku warto wyposażyć swoje mieszkanie w plakaty z cytatami, które pomogą nam wziąć się w garść.

„Nie chce mi się”

Z reguły na „nie” są dzieci. „Nie będę jadł fasolki”, „nie ubiorę tej czapki”, „nie podzielę się tym” – przykłady można wymieniać w nieskończoność. Jednak również dorosłych dotyka problem z brakiem chęci czy energii do działania. Najczęściej spowodowany jest on zwykłym „nie, bo nie”. Nie chce nam się wstać z łóżka, nie chce nam się iść na siłownie, zapisać na kurs języka czy wreszcie zdać egzamin na prawo jazdy. Nie mamy motywacji do działania i najzwyczajniej w świecie odkładamy wiele spraw „na później”. To „później” bardzo często nadchodzi bardzo późno albo nawet wcale. Dlatego z pomocą przychodzą plakaty z cytatami motywacyjnymi, które zachęcą nas do działania.

cytaty motywacyjne

Plakaty z cytatami – czy to się sprawdza?

Być może wydaje ci się, że plakaty z cytatami w ogóle na ciebie nie zadziałają. Że to nie jest taka motywacja, na jaką liczysz. Wyobraź więc sobie taką sytuację, że w sypialni naprzeciwko łóżka masz powieszony plakat z cytatem „bądź najlepszą wersją siebie”. Codziennie rano, gdy się budzisz widzisz tę sentencję i mimowolnie ją czytasz. Czy nie zachęcałaby cię ona do działania? Nasz mózg czasami działa poza naszą kontrolą i przypomina nam sytuacje z życia w najmniej spodziewanych momentach. Powtarzanie jak mantrę zwrotu „bądź najlepszą wersją siebie” po przebudzeniu sprawiłoby, że mózg zakodowałby je w pamięci i „kazał” nam o nim myśleć w ciągu dnia. Czy w ten sposób każdy z nas poczułby chęć do działania? Każdy może i nie, ale osoby, którym brakuje bodźca, z pewnością by zareagowały.

Plakaty z cytatami – nie tylko dla motywacji

Jednak plakaty z cytatami nie muszą służyć jedynie motywacji. Mogą być to zarówno elementy wystroju, jak i ekspresja naszego charakteru. Kliknij tutaj i sprawdź przeróżne plakaty z cytatami, którymi m.in. wyrazisz siebie. Warto również zwrócić uwagę na plakaty z cytatami wielkich ludzi. Każdy z nas ma swojego bohatera, kogoś, kto jest dla nas wzorem lub po prostu darzymy go dużym szacunkiem. Dla kogoś może to być Stanisław Cat-Mackiewicz, dla kogoś innego Ewa Chodakowska, inny zaś podziwia Bogdana Wentę. Każda z tych osób wypowiedziała jakąś myśl, która jest bliska naszemu sercu i chcemy ją mieć na naszej ścianie. Jako rozwiązanie proponujemy spersonalizowany plakat na ścianę, który bez trudu kupisz w sieci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here