Wnętrze powinno być przytulne. Dzięki temu spędzanie w nim czasu jest czystą przyjemnością. Przytulne pomieszczenia wprowadzają w pozytywny nastrój, ale również doskonale wpisują się w filozofię hygge, która jest filozofią życia, szczęścia i mieszkania. Jak wiadomo nie tylko meble wpływają na charakter wnętrza, ale największe znaczenie mają tutaj dodatki. W dzisiejszym poradniku pokażemy Wam jak czasami niepozorne i tanie dodatki, takie jak antyramy mogą uczynić wnętrze przytulnym, ale i stylowym.

Antyrama tu, antyrama tam – bo to najlepszy wybór

Skoro już o antyramie wspomnieliśmy, to warto rozwinąć ten temat. Otóż antyramy są idealnym dodatkiem do każdego wnętrza. Dzięki nim stanie się ono stylowe, ale i nadal pozostanie ciepłe. W antyramach można umieścić niemal wszystko. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia, a przecież jest ona nieograniczona. Oczywiście w antyramie można umieścić zdjęcia, które wprowadzą rodzinną atmosferę. To doskonały wybór dla miłośników nie tylko stylu skandynawskiego, ale również klasycznego, czy kolonialnego. W antyramach można też umieścić napisy motywacyjne, które wprowadzają pozytywną atmosferę, ale jednocześnie dizajn. Również ciekawym pomysłem są antyramy z obrazkami z ornamentem, które są niezwykle stylowe i eleganckie, a jednocześnie zapewniają pełną przytulność. W antyramach można udekorować nawet całą ścianę, co będzie się niewątpliwie świetnie prezentować.

Przytulne i stylowe poduszki – bo trzeba je mieć

Podobnie jak antyramy poduszki nie należą do drogich dekoracji. Mogą one zachwycać designem, ale również są niezwykle funkcjonalne. Tak naprawdę trudno wyobrazić sobie salon, czy pokój dzienny bez poduszek. Tutaj najlepiej postawić na modele fluffy, które są bardzo miękkie, a jednocześnie stylowe. Poduszki można dobrać do wnętrza na zasadzie kontrastu, bądź też w podobnych kolorach, co uczyni aranżację monochromatyczną. Świetnym pomysłem są również poduszki w poszewce z ornamentem, które świetnie komponują się w obrazkami z podobnymi motywami umieszczonymi w antyramie. Niewątpliwie stylowe, a jednocześnie eleganckie są motywy pepitki, czy kratki, które są ponadczasowe.

Drewniane dekoracje – bo są piękne i funkcjonalne

We wnętrzach nie może również zabraknąć dekoracji wykonanych z drewna. Ten materiał wprowadza nutę natury. Warto jeszcze zwrócić uwagę na symbolikę drewna, która odnosi się do tradycji, więzi rodzinnych i trwałości, zatem ściśle związana jest z miłością. Oczywiście drewno to także materiał, który kojarzy się z elegancją i stylem. Zatem takie dekoracje to absolutne must have. Kolejną ich zaletą są widoczne sęki, które dodają unikalności i niepowtarzalności. Świetnym pomysłem są napisy drewniane w stylu „sweet home”, czy też „love”. Można postawić na napisy w kolorze naturalnego drewna, bądź też bielone. Można również zdecydować się na drewniane figurki, warto jednak pamiętać, aby zachować umiar, bo minimalizm jest zawsze ceniony.

Dekoracyjne oświetlenie ma duże znaczenie

W przytulnych i stylowych wnętrzach nie może zabraknąć oczywiście latarenek. Najlepszym wyborem do wnętrz w klasycznym stylu są te w kolorze białym. Do nowoczesnych, ale przytulnych aranżacji polecamy latarenki w kolorze srebrnym, gdzie wysoki połysk pięknie odbija światło. W latarenkach można umieścić klasyczne świeczki, jak i led. Skoro już o świeczkach mowa, to oczywiście w żadnym mieszkaniu nie może zabraknąć świeczników. To one wprowadzają miłą atmosferę, ale również są doskonałą dekoracją. Ciekawym pomysłem są również słynne już cotton balls, które dostępne są w różnych kształtach. Choć naszym zdaniem najlepiej prezentują się modele w okrągłym kształcie. Cotton balls możemy umieścić na oparciach kanapy, czy też na zagłówku. Możemy je także owinąć o ramę łóżka. Polecamy także zawieszenie ich na karniszu. Zatem możliwości jest naprawdę wiele.

To dodatki czynią wnętrze przytulnym, eleganckim, ale i kompletnym. Są one swoistą kropką nad „i”. Mogą odmienić nawet nudne pomieszczenie i dodać mu charakteru. Tak naprawdę wystarczą tylko niepozorne i tanie dodatki, takie jak antyramy, by mieszkanie zachwycało już na pierwszy rzut oka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here