Zablokowany zamek, zgubiony klucz? Ślusarz pomoże!

0
888

Różnego rodzaju zamki – te zamontowane w drzwiach, kłódki, blokady rowerowe – towarzyszą nam na co dzień. Te niewielkie, precyzyjne mechanizmy zabezpieczają nasze mienie, ale zdarza się, że się zacinają lub blokują. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie ślusarza.

Jakie usługi wykonuje ślusarz?

Osoby uprawnione do wykonywania usług ślusarskich muszą mieć ukończone specjalne kursy. W zależności od specjalizacji, ślusarze zajmują się drobnym rzemiosłem artystycznym, wykonywaniem narzędzi lub naprawą zamków i dorabianiem kluczy. Często pracują także w pogotowiach zamkowych, czyli firmach świadczących usługi ślusarskie przez całą dobę.

Warto wiedzieć, że w Polsce tylko ślusarze są uprawnieni do posiadania wytrychów, czyli narzędzi pozwalających na otwieranie zamków bez posiadania oryginalnego klucza.

Praca ślusarza polega na naprawie i wymianie zamków, dorabianiu kluczy i otwieraniu zamków, których otwarcie kluczem z jakiegoś powodu jest niemożliwe.

Czy ślusarz zawsze otworzy dla nas drzwi?

Jeżeli znaleźliśmy się w sytuacji, w której nie możemy wejść do własnego mieszkania, samo wezwanie ślusarza nie rozwiąże naszego problemu. Musimy być w stanie udowodnić mu, że rzeczywiście mamy prawo wejść do lokalu. Najbardziej jednoznacznym potwierdzeniem jest oczywiście akt własności, ale mało kto nosi ze sobą takie dokumenty. Wystarczającym potwierdzeniem powinien być też dowód osobisty z meldunkiem w danym lokalu, ale jak wiadomo, nowe dowody osobiste nie mają wpisanego adresu. Na szczęście, jeżeli problemem jest zablokowany zamek, a nie utrata kluczy, wręczenie ślusarzowi pasujących kluczy powinno wystarczyć. Najlepiej jest skorzystać z usług sprawdzonego ślusarza – Kraków może się pochwalić jednym z najdłużej działających zakładów: https://zamki.sos.pl/. Pracownicy pracujący w pogotowiach zamkowych to wykwalifikowani ślusarze, którzy często są w stanie otworzyć nawet drzwi antywłamaniowe bez ich niszczenia. W zależności od zamka, czasami da się usunąć blokujący go element lub wyregulować mechanizm – czasem jednak potrzebna jest jego wymiana.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here