Z przyjemnością informujemy, że relatywnie niedawno do naszego katalogu produktowego wprowadzony został nowy wyrób, a mianowicie – tynk szlachetny. W telegraficznym skrócie powiedzieć można, że jest to mineralna zaprawa tynkarska, którą to stosować można zarówno wewnątrz budynków jak i na zewnątrz celem poprawy walorów estetycznych i użytkowych ścian. Oferowana jest ona w formie suchego proszku. Najlepiej sprawdza się ona podczas nanoszenia natryskowego na wszelkiej maści powierzchnie mineralne, takie jak choćby beton, tynk cementowy oraz tynk cementowo-wapienny. Tynk szlachetny stosowany powinien być przede wszystkim do pokrywania wszelkiej maści wyszczerbień i deformacji powierzchni zakrzywionych oraz nieregularnych, z których rewitalizacją mogą sobie nie poradzić standardowe produkty uwzględnione w naszym portfolio. Z doświadczenia powiedzieć możemy, że wyrób rozprowadza się bardzo szybko i sprawnie, a dodatkowo jego czas schnięcia jest relatywnie krótki, co pozwala na błyskawiczne wręcz zakończenie prac renowacyjnych lub remontowych z jego wykorzystaniem.

Mineralne zaprawy tynkarskie stosowane są przez ekspertów ds. wykończeni szczególnie celem pokrywania powierzchni o strukturze porowatej, a więc przede wszystkim betonu komórkowego, żużlobetonu, czy cegły poryzowanej. To właśnie w ich przypadkach produkt sprawdza się najlepiej oraz daje najbardziej satysfakcjonujące rezultaty aplikacji. Warto w tym miejscu nadmienić, że poza swoim niezwykle estetycznym wyglądem, tynk szlachetny oferuje wszystkim zainteresowanym o wiele więcej korzyści. Jedną z nich jest bez wątpienia jego niepalność, co znacznie ogranicza ryzyko nadmiernie szybkiego rozprzestrzenienia się pożaru w przypadku powstania zapłonu. Mineralna zaprawa tynkarska to także gwarancja ponadprzeciętnej wręcz paroprzepuszczalności, dzięki czemu nadmiar wilgoci nie będzie akumulował się na ścianach ani też przenikał do wnętrza budowli użytkowej, mieszkalnej lub też przemysłowej. Z powyższym wiąże się także znaczna odporność tynku szlachetnego na rozwój glonów, porostów i grzybów, dzięki czemu możliwe jest zauważalne ograniczenie częstotliwości prowadzonych prac renowacyjnych.

Zaprawa będąca bohaterem dzisiejszego artykułu jest także zbrojona mikrowłóknami, co z kolei sprawia, iż jest ona niepodatna na uszkodzenia mechaniczne i nie będą jej straszne znaczne siły działające na powierzchnię ściany. Nawet po wielu latach od aplikacji tynk taki nie będzie odpadał, łuszczył się, ani odpryskiwał, dzięki czemu wygląd elewacji lub powierzchni ściany wewnętrznej w dalszym ciągu będzie zachwycał domowników, pracowników, interesantów lub przechodniów. Ostatnim aspektem, na jaki pragniemy zwrócić uwagę naszych czytelników jest niewygórowana cena omawianego produktu – nawet pomimo jego niezwykłych wręcz właściwości, możemy zagwarantować Państwu że nabycie tynku szlachetnego (i to nawet w większych ilościach) nie spowoduje wydrenowania Państwa funduszu inwestycyjnego. Jest to produkt, w przypadku którego stosunek jakości do ceny utrzymuje się na wysoce satysfakcjonującym poziomie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here