Wielkość domu to jedna z kwestii najbardziej wpływających na wygodę domowników. Trudno wyobrazić sobie życie kilkuosobowej rodziny w przestrzeni nie sięgającej nawet 50m2. Nie oznacza to jednak, że duży metraż równa się funkcjonalności. Zręczny projektant jest w stanie opracować projekt, który mimo ograniczonego metrażu okaże się niezwykle wygodny. W tym artykule udowodnimy to na przykładzie projektów domów do 100m2.

Projekty domów do 100m2 – idealne na wąską działkę

Mówi się, że małe jest piękne. Jednak niewiele osób wypowiadając te słowa ma na myśli dom. Utarło się, że synonimem prestiżu jest posiadanie rezydencji. Niestety, w wiadomych względów, nie każdy może sobie pozwolić na budowę dużego domu. Ograniczony budżet jest powodem, dla którego mało kto w dzisiejszych czasach może poszczycić się rozległą posiadłością. Czasem także wąska działka uniemożliwia realizację marzenia. Warto jednak wiedzieć, że projekty domów do 100m2 mogą być równie funkcjonalne, co te powyżej 200m2. Wszystko zależy tak naprawdę od umiejętności projektanta. Domy do 100m2 idealnie nadają się na niewielkie parcele. Mogą pozwolić sobie na nie osoby, które dysponują mniejszym budżetem. Budowa małego domu będzie nie tylko tańsza, ale też przebiegnie sprawniej. Projekt powinien bez problemu być możliwy do realizacji na wąskich działkach, czasem nawet pozostawiając miejsce na niewielki ogródek czy plac zabaw. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na projekt domu piętrowego do 100m2, uda się jeszcze lepiej zagospodarować dostępną przestrzeń.

Na jakie projekty domów do 100m2 warto zwrócić uwagę?

Współcześni inwestorzy mają mnóstwo możliwości. Pracownie projektowe proponują mnóstwo interesujących projektów. Projekty domów do 100m2 bez wątpienia należą do tego grona. Do wyboru są opcje o tradycyjnej, jak i nowoczesnej stylistyce. Te drugie odznaczają się minimalizmem, zaś pierwsze cenione są za wyjątkowo efektowny design i ozdobne elewacje. Inwestorzy znajdą także projekty energooszczędne, które pozwalają wyraźnie zmniejszyć koszty eksploatacji. Niektóre domy wzbogacone są o piwnice, inne oferują garaż, a jeszcze inne – poddasze użytkowe. Wśród projektów domów do 100m2 znajdziemy więc mnóstwo rozwiązań. Dzięki tak dużej różnorodności każdy bez problemu powinien dobrać coś dla siebie.

Projekty domów do 100m2 – postaw na najlepsze rozwiązania

Projekty domów do 100m2 to ciekawa opcja dla osób, które chcą mieszkać w konstrukcji wolnostojącej, nie ponosząc przy tym zbyt dużych wydatków. To alternatywa dla projektów domów bliźniaków. Taka powierzchnia użytkowa będzie wystarczająca dla młodych małżeństw, singli, seniorów, a nawet rodzin o klasycznym modelu 2+1. Wszystko zależy tak naprawdę od zastosowanego rozkładu pomieszczeń. Dobry projektant wie, jak w pełni wykorzystać potencjał nawet niewielkiej powierzchni. Warto więc skorzystać z usług kogoś, kto zna się na swojej pracy. Świetnym pomysłem może okazać się wybranie jednego z projektów oferowanych przez pracownie projektowe, takie jak ta https://pracownia-projekty.dom.pl/pow._do_100_m2.html. To prostszy i szybszy sposób na nabycie projektu, niż zgłoszenie się bezpośrednio do architekta. Opracowanie unikalnego projektu domu do 100m2 może nie tylko trochę potrwać, ale też narazić nas na niepotrzebne koszty. Lepszą opcją wydaje się więc skorzystanie z bazy gotowych projektów. Dostępne projekty domów do 100m2 są na tyle różnorodne, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wystarczy tylko zrobić dobry research i wybrać usługi jednej ze sprawdzonych pracowni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here