To w jaki sposób wysuszymy pranie zależy od wielu czynników, głównie tych pogodowych. Kiedy na dworze jest ciepło możemy wykorzystać suszarkę ogrodową, balkonową, albo tą znajdującą się za oknem. Problemy zaczynają się, gdy pada deszcz lub temperatury skutecznie uniemożliwiają nam wywieszenie prania na zewnątrz.

W niewielkim mieszkaniu

Nie każdy z nas może pochwalić się pięknym ogrodem, czy dużym balkonem. Niektórzy próbują zagospodarować małe metraże. Choć czasami wywieszenie prania w takim mieszkaniu może być trudne, wszystko tak naprawdę wiąże się z odpowiednim wyposażeniem. Zamiast zwykłej suszarki, możemy wyposażyć się w te przypominające wieżę. Są one bardzo wygodne i nie zajmują zbyt wiele miejsca. Na rynku znajdziemy także suszarki składane, które możemy sprzątać, gdy akurat nie będą potrzebne. Ważne jest to, by odpowiednio wykorzystać przestrzeń. Suszarki podwieszane doskonale sprawdzą się w niewielkich łazienkach, ponieważ nie będą zajmowały dużo miejsca.

Walka z wilgocią

Suszenie prania w domu, niezależnie od jego wielkości powoduje znaczne zwiększenie wilgotności w jego wnętrzu. Warto wyposażyć się w urządzenie, które będzie wskazywało na poziom wilgoci, tak by w porę zareagować. Nie powinno ono na ogół przekraczać 60%. W przypadku, gdy będzie większe zaleca się wykorzystanie pochłaniaczy. Pomaga to zapobiec powstawaniu pleśni.

Wykorzystując ogród

Suszenie prania na dworze jest najbardziej efektywne. Wiatr i słońce powodują, że ubrania szybko są gotowe do ponownego użycia. Ważne jest jednak, aby użyć odpowiednich akcesoriów. Suszarka ogrodowa Leifheit posiada system automatycznego wciągania linek, dzięki czemu nie musimy martwić się, że będą one brudne. To bardzo istotne, ponieważ suszarki zewnętrzne często się kurzą, przenosząc później zanieczyszczenia na ubrania.

Dobrze dobrana suszarka pozwoli nam zaoszczędzić sporo miejsca i jednocześnie wysuszyć duże ilości prania. Ma to szczególne znaczenie, w przypadku dużych rodzin z dziećmi, gdzie z pralki korzysta się często, niezależnie od pogody czy pory roku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here