Meble kuchenne na wymiar, czy ze sklepu?

0
1015

Kuchnia to zdecydowanie jedno z trudniejszych pomieszczeń, jeśli chodzi o aranżację. Kłopotliwe jest jednak przede wszystkim dobranie do niej idealnych mebli, które będą funkcjonalne. Wiele przemawia za tym, iż najlepszym rozwiązaniem jest zakup mebli na wymiar. Dlaczego? O tym przeczytasz na http://artederadi.com/ i poniżej.

Plusy zamówienia mebli na wymiar

Przede wszystkim ogromną zaletą jest możliwość dopasowania funkcjonalności mebli, do swoich własnych potrzeb. Kuchnia to miejsce, w którym przechowuje się różne produkty oraz naczynia. Musi się zatem znaleźć szafka na zastawę stołową oraz szklanki. Ponadto niektóre półki muszą zostać wypełnione przyprawami, produktami sypkimi, przetworami. Gotowe meble kuchenne, które można spotkać w sklepach, bardzo często mają zbyt małą ilość półek, szafek oraz szuflad by sprostać naszym wymaganiom. Meble pod wymiar mają ich natomiast tyle, ile sobie zażyczymy ponieważ projekt jest dostosowywany do oczekiwań klienta.

Perfekcyjne dopasowanie

Kolejnym niewątpliwym plusem jest również to, iż meble są dopasowywane do przestrzeni, a nie odwrotnie. W niektórych kuchniach są skosy. W innych natomiast nietypowy układ ścian, wysunięte pomieszczenia wchodzące klinem w kuchnię. Trudno jest w takiej sytuacji zakupić meble gotowe, które będą idealnie się mieściły w pomieszczeniu. W przypadku małej kuchni także nie jest łatwo znaleźć zabudowę kuchenną, która spełniłaby wszystkie oczekiwania i przede wszystkim była w stanie wykorzystać pomieszczenie w stu procentach. Meble na wymiar są tworzone zgodnie z układem pomieszczenia. Cała przestrzeń jest zagospodarowywana w pełen sposób co sprawia, że nie ma wolnych przestrzeni. W momencie gdy miejsca jest mało i dodatkowo w kuchni są luki, traci się cenne centymetry. W przypadku zakupu mebli pod wymiar ma się natomiast pewność, że najpierw to pomieszczenie zostanie wymierzone, a następnie dopasowane zostaną do niego meble.

Innym plusem jest możliwość wpłynięcia na projekt. Wiele osób ma swoje własne sprecyzowane oczekiwania dotyczące tego, jak powinny wyglądać meble kuchenne. Przykładowo jakie mają być ich fronty, czy mają posiadać jakieś zdobienia itp. Posiadanie realnego wpływu na wygląd mebli, może okazać się kluczowe gdy planujemy kuchnię w konkretnym stylu.

Meble kuchenne realizowane pod wymiar, są tworzone z materiałów, które wybiera klient. Ma się zatem wpływ na to czy drewno będzie dobrej jakości. Choć meble realizowane na specjalne zamówienie są oczywiście droższe, często wykonuje się je z bardzo wysokiej jakości materiałów, które przez lata są niezawodne.

Jak się zatem okazuje, wiele przemawia za tym, by zdecydować się na meble kuchenne pod wymiar. Dla klientów z nietypowym kształtem kuchni czy też z konkretnym pomysłem, jest to idealne rozwiązanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here