Przenośniki łańcuchowe typu Redler to urządzenia, które zostały odpowiednio przystosowane oraz są wykorzystywane do transportu materiałów sypkich o różnych granulacjach. Należą do nich między innymi: zboża, pasze sypkie, granulaty, nasiona oleiste, otręby, trociny oraz zrębki. Dzięki nim, transport w gospodarstwach może być szybki i efektowny. Czym jest łańcuch typu Redler i jakie są jego rodzaje? Gdzie najlepiej kupić łańcuch typu Redler?

Czym jest łańcuch typu Redler?

Łańcuchy przenośnikowe typu Redler, stosuje się w przemyśle hutniczym, cementowym, wydobywczym oraz rolnictwie. Istnieje wiele rodzajów przenośnikowych typu Redler. Zaliczamy do nich:

  • Łańcuchy przenośnikowe zgrzebłowe – posiadające zgrzebła, których kształt projektowany jest pod indywidualne zamówienie,
  • Łańcuchy przenośnikowe płytowe oraz siatkowe – które mogą być wykorzystywane do transportowania wielu różnorodnych materiałów oraz produktów w przemyśle hutniczym, recyclingowym, papierniczym i wielu innych. Są przeznaczone do przenoszenia dużych ciężarów, ze względu na ich siłę oraz odporność na zużycie;
  • Łańcuchy przenośnikowe rolkowe – występujące w typie B, zgodnym z normą europejską oraz typie A, zgodnym z normą amerykańską. Dzielą się na 1-rzędowe, 2-rzędowe oraz 3-rzędowe;
  • Łańcuchy przenośnikowe tulejkowe – w których na sworzeń nakłada się obrotowo tulejkę hartowaną. Płytki wewnętrzne znajdują się na wcisku na tulejkę, a płytki zewnętrzne na wcisku na sworzeń;
  • Łańcuchy przenośnikowe sworzniowe – dzielące się na łańcuchy typu L (lekkie) oraz typu C (ciężkie), według wartości obciążenia zrywającego.

Na co zwrócić uwagę wybierając łańcuch typu Redler?

Przede wszystkim, musimy kupić łańcuch profesjonalny, spełniający wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Łańcuch musi być solidny tak, aby nie zaistniała możliwość rozpięcia go podczas pracy. Materiały do produkcji łańcuchów powinny być poddawane obróbce cieplnej, aby uzyskać wymaganą twardość. Dzięki temu łańcuchy typu Redler mają podwyższoną niezawodność i efektywność w pracy oraz są łatwe w serwisowaniu, co przekłada się na ich ekonomiczność. Dobór odpowiednich gabarytów oraz prędkości liniowej pozwala na uzyskanie 100% wydajności urządzeń przy zachowaniu najwyższej jakości czynnika transportowanego. Warto zwrócić również uwagę na energooszczędność. Zastosowanie w łańcuchu tworzyw trudnościeralnych, w dużym stopniu obniża zużycie energii elektrycznej.

Gdzie kupić łańcuch typu Redler

Gdzie kupić łańcuch typu Redler?

Wybierając łańcuch typu Redler, warto zwrócić się do firmy, która oferuje najwyższej jakości, profesjonalny sprzęt. Janus to firma obecna na rynku od 1980 roku. Na swoim koncie ma ponad 100.000 zamówień produkcyjnych oraz wsparcie dla największych koncernów.

Wszystkie łańcuchy firmy Janus są produkowane w Polsce z najwyższej jakości atestowanych materiałów. Dodatkowo, łańcuchy są kontrolowane przez Dział Kontroli Jakości na każdym etapie procesu produkcyjnego. Dzięki temu, zyskujesz gwarancję, że kupujesz w pełni bezpieczny produkt, który spełni swoje zadanie w 100 procentach. Dzięki swojemu solidnemu wykonaniu i najwyższej jakości materiałom, łańcuchy firmy Janus posłużą Ci przez długi czas. Firma Janus wyróżnia się także indywidualnym podejściem do klienta. W swojej ofercie posiada łańcuchy wykonywane na specjalne życzenie. Łańcuchy produkowane są na podstawie dokumentacji zamawiającego, bądź na podstawie projektów firmy. Co więcej, firma Janus posiada Biuro Technologiczne, które służy klientom pomocą i radą i ułatwia wybór najlepszego rozwiązania.

Więcej na https://www.janus.com.pl/lancuch-typu-redler/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here