Niemal każdy z nas marzy o domu. Czasami jest to zupełnie nierealne marzenie, często również bardzo niepraktyczne, ponieważ wiązało by się z koniecznością przeprowadzki z centrum dużego miasta na wieś. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/dom-na-kredyt/

Jakie trudności możemy napotkać

Spełnienie takiego marzenia wiąże się wówczas z kilkoma niedogodnościami. Przede wszystkim głównym problemem staje się konieczność dojazdu. W przypadku rodzin z dziećmi robi się z tego wyższa logistyka. Każdy domownik ma swoje potrzeby i zazwyczaj każdy udaje się w swoim kierunku. Dzieci trzeba zawieźć do przedszkola, szkoły, po południu na zajęcia dodatkowe. My z kolei oprócz pracy, musimy przecież zrobić jeszcze zakup, sami też chcielibyśmy poćwiczyć, pójść na siłownię, fitness, spotkać się ze znajomymi na mieście. Na dojazdy ucieka dziennie sporo czasu, jednak przy dobrej organizacji można pogodzić potrzeby wszystkich, a wraz z usamodzielnianiem się dzieci będzie to jeszcze łatwiejsze. Musimy tylko uświadomić sobie to zanim zdecydujemy się na dom pod miastem, aby potem nie dopadła nas frustracja. 

Zalety posiadania domu

Nie da się ukryć, że dom to wspaniała opcja. Daje nam przestrzeń, której osoby mieszkające w niewielkich mieszkaniach w blokach, mogą tylko pozazdrościć. Dom zapewnia nam też większą swobodę, sąsiedzi są daleko. Okolica domów jednorodzinnych jest bardzo spokojna. Nie jest tak przeludniona jak w przypadku wielkich miejskich blokowisk. Cisza i spokój. Dom to tez najlepsze rozwiązanie w przypadku małych dzieci. Mogą bawić się w ogródku, korzystać z trampolin, basenów. My dorośli z koeli mamy więcej miejsca dla siebie. Możemy tez dowolnie aranżować wszystkie pomieszczenia i teren wokół domu. 

Za te korzyści trzeba jednak dużo więcej zapłacić niż w przypadku mieszkania, choć za niejedno mieszkanie w centrum dużego miasta można by kupić dom na obrzeżach. Musimy się jednak liczyć z tym, że kupując dom płacimy nie tylko za tę powierzchnie użytkową, ale i za działkę. Do tego dochodzi wyposażenie wszystkich pomieszczeń. Niewiele osób może sobie pozwolić na coś takiego bez wzięcia kredytu na dom. Spełnienie marzeń, swoboda i przestrzeń warte są jednak takiej inwestycji. Kredyt na dom powoli spłacimy, a tymczasem możemy się cieszyć naszym wymarzonym życie. 

Przeczytaj też: http://www.miasto-dialogu.pl/mala-rodzina-polski-model/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here