Bardzo rozwija się ten właśnie konkretny sektor. Można to zaobserwować bez żadnego większego kłopotu. Obecnie Klienci mają zatem szansę zdecydować się na różnego rodzaju elementy złączne, które są bezawaryjne oraz bardzo wszechstronne. Co konkretnie jest jednak do wyboru?

Śruby z łbem sześciokątnym

W sklepach z tym asortymentem możecie między innymi zdecydować się na śruby z łbem sześciokątnym. Ta grupa jest reprezentowana naprawdę przez istotnych – kolokwialnie pisząc – przedstawicieli. To między innymi śruby sześciokątne z pełnym lub niepełnym gwintem. Można także zdecydować się na akcesoria drobnozwojne. Tutaj także jest do wyboru opcja z pełnym albo niepełnym gwintem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na elementy złączne do połączeń sprężanych, niesprężanych lub na takie, które znakomicie nadają się w przypadku konstrukcji stalowych itp.

Chcemy nieco więcej czasu poświęcić akcesoriom drobnozwojnym sześciokątnym z pełnym gwintem. Są one oznaczone poprzez normy DIN 961/ISO 8676, które zostały ustanowione kolejno przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny oraz Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Czym charakteryzują się takie właśnie akcesoria? Śruby sześciokątne z pełnym gwintem mają, łatwo się tego domyślić, drobnozwojny rodzaj gwintu. Wyodrębniamy tutaj dwie różne klasy wytrzymałości – to 8.8 i 10.9. Jakie materiały służą do wykonywania tego typu elementów złącznych? To stal węglowa. Od razu chcemy zaznaczyć, że zakres dla tych akcesoriów wynosi od M8 do M36. Okazuje się, że elementy z tej kategorii są bardzo starannie i pieczołowicie zabezpieczone przed korozją. Specjaliści stosują tutaj odpowiednie pokrycia. Do wyboru jest między innymi powłoka surowa lub z zastosowanym ocynkiem galwanicznym. Możecie także zdecydować się na ocynk płatkowy lub na tak zwane oksydowanie.

Gdzie tego typu akcesoria mogą być zastosowane? Na przykład w branży motoryzacyjnej. Śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem znakomicie odnajdują się w mechanice samochodowej. To jednak nie wszystko. Bez żadnego problemu mogą być użyte także w czasie budowy maszyn.

Co jeszcze jest do wyboru?

Sporą popularnością cieszą się także elementy złączne z gniazdem sześciokątnym. Tutaj do Waszej dyspozycji są na przykład śruby imbusowe. Tak samo, jak elementy z łbem stożkowym lub pasowane itp. Nie znaleźliście niczego, co Wam odpowiada w wyżej wymienionych grupach? Dobry sklep internetowy posiada także odrębną, trzecią kategorię. Tutaj do zakupu są między innymi akcesoria motylkowe, dwustronne, oczkowe, fundamentowe, wieńcowe itp. Okazuje się, że tych dodatkowych rodzajów jest nawet… kilkadziesiąt.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami Stalmut (https://stalmut.pl/oferta/sruby/)

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here