Domy modułowe to najszybszy sposób na swój dom. Dom modułowy z keramzytobetonu można postawić w niewiele ponad miesiąc, budynki modułowe szkieletowe są gotowe do zamieszkania w 40-60 dni. Moduły budynków są w ponad 80% robione w fabryce. Budynki modułowe można stawiać na skarpach, na terenie kamiennym, piaszczystym, grząskim, i chociażby na dachu stojącego budynku.

Domy modułowe są w ponad 80% wykonywane w hali fabrycznej

Tam powstaje ich budowa oraz czynniki wykończeniowe, i chociażby część umeblowania.

Fragmenty budynków modułowych posiadają wymiar modułów, więc sześcianów o paru podstawowych rozmiarach. Firma dostarcza je na teren budowy oraz stawia na zbudowanym gruncie. Kiedy dom składa się z paru modułów, dochodzą jeszcze roboty montażowe połączone z zestawieniem ich w całość.

Jeśli idzie o projekt budynku modułowego, można zazwyczaj dobrać coś z kolekcji wytwórcy. Unikatowa technika budowy budynków ogranicza trochę rozpiętość metod domów. Katalogi takich firm obejmują zwykle kilka do kilkunastu modeli budynków, w tym budynki z dachami poprzecznymi oraz nieużytkowymi poddaszami i budynki piętrowe. Wyłącznie poszczególne spółki dają możliwość realizacji modeli dostarczonych przez klienta.

Jak mogą być wykończone moduły domów

Moduły są sprzedawane w paru rodzajach wykończenia. Główny element domu ogranicza się do stanu pierwotnego zawartego z elementami wykończenia, drzwiami zewnętrznymi i oknami, dachem oraz głównymi instalacjami.
Kosztowniejsze możliwości elementów domów modułowych obejmują również całkowite wykończenie pomieszczeń i pełne urządzenie toalet. Najdroższe elementy są uzupełnione między innymi o AGD oraz zabudowę kuchenną i szafy oraz garderoby.

Domy modułowe z keramzytobetonu

Prawie wszystkie roboty strukturalne oraz wykończeniowe budynków modułowych z keramzytobetonu odbywają się w halach przemysłowych. Wyjeżdżają stamtąd gotowe przestrzenne moduły budynków, jakie składa się w całość na placu budowy, na stworzonych uprzednio substratach (stopy fundamentowe wsparte na palach fundamentowych zanurzonych w gruncie albo profesjonalne osłony systemowe). Transport oraz montaż domu z fabryki można również powierzyć firmie zewnętrznej.

budowa domu

Wytwórca udziela wtedy niezbędnych informacji. Poszczególne spółki mogą dostosować do owej techniki projekt indywidualny dostarczony przez klienta. Budowę domów modułowych z keramzytobentonu stanowi konstrukcja stalowa wypełniona keramzytobetonem. Ściany oraz sufity są ocieplone wełną mineralną. Od zewnątrz elementy są pokryte tynkiem mineralnym, tynkiem akrylowym albo oblicówką drewnianą.

Moduły posiadają wewnątrz ściany działowe wykonane z płyt gipsowo-włóknowych; są w nich umieszczone drzwi wejściowe oraz okna i rozprowadzone wszelkie przewody instalacyjne. W budynkach modułowych montowany jest innowacyjny system automatycznej wentylacji nawiewno-wywiewnej. Ogrzewanie może być elektryczne albo gazowe. Czas budowy domu modułowego jest bardzo szybki. Produkcja modułów pochłania blisko miesiąca, i sam montaż do stanu pierwotnego zakończonego trwa do trzech dni.

Budynki modułowe szkieletowe

Moduły szkieletowe od modułów keramzytobetonowych różnią się naprawdę jedynie kształtami oraz formą. Istota jest taka sama – budynki modułowe szkieletowe w 90% przygotowuje się w fabryce, dowozi oraz montuje w całość. Posadawia się je na podmurówce wspartej na gruntach słupowych zanurzonych w gruncie. Domy z modułów szkieletowych mogą być budynkami mieszkalnymi w pełnym tego słowa znaczeniu, jakie wymagają pozwolenia na budowę, albo obiektami niezwiązanymi nierozerwalnie z terenem, o statusie domów letniskowych.

Elementy konstrukcyjne ścian oraz sufitów są wykonane lub z drzewa – opalanego komorowo, struganego oraz fazowanego i impregnowanego – lub ze stali ocynkowanej. W budynkach o szkielecie stalowym wypełnienie ścian oraz sufitów tworzą płyty warstwowe z izolacją cieplną z pianki poliuretanowej. W domach o szkielecie drewnianym wypełnienie jest wykonane z wełny mineralnej.

dom modułowy

Ściany działowe wykonywane są tak jak w pozostałych domach szkieletowych – stalowy szkielet wypełniony płytami z wełny mineralnej oraz obudowany płytami gipsowo-kartonowymi albo płytami wiórowymi.

Wewnątrz budynków modułowych szkieletowych są rozprowadzone przewody instalacji wodnej, kanalizacyjnej oraz elektrycznej i RTV oraz c.o.

Domy modułowe są oddawane w stanie surowym zamkniętym, mają zatem okna, drzwi zewnętrzne, ściany działowe, dach z pokryciem oraz wszelkie instalacje. W droższych opcjach spółki proponują całkowite wykończenie oraz częściowe wyposażenie pomieszczeń. Montaż domu wraz z wykończeniem trwa od dwóch do czternastu dni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here