Czym charakteryzują się solidne szafy kartotekowe? Gdzie możemy je pozyskać?

0
1020

Jednym z najczęstszych wyborów w kontekście przechowywania dokumentów oraz akt są specjalne szafy kartotekowe wykonane z metalu. Jak się okazuje, wybór właściwych mebli do biura wcale nie jest taki łatwy. Szczególnie, że musimy stawić czoła wielu regulacjom prawnym. W ten sposób, zaopatrzenie naszego biura będzie zgodne z RODO oraz zasadami BHP. Kupujemy szary kartotekowe – na jakie kryteria powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Do czego konkretnie służą szafy kartotekowe?

Jak wskazuje nazwa, meble te służą do magazynowania kartotek oraz akt osobowych. Są powszechnie wykorzystywane w przychodniach oraz biurach, które muszą zadbać o bezpieczne przechowywanie danych osobowych zgodne z zapisami RODO. W tego typu szafach można przechowywać różne formaty: od standardowych arkuszy A4 do dużych kartotek A3. Przy wyborze tego typu mebli powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników: bezpieczeństwo, funkcjonalność i praktyczność, a także elegancki wygląd.

Jak zadbać o większe bezpieczeństwo w biurze?

Szafy kartotekowe są wykonane z metalu, co wpływa na ich wysoką wagę. Dołóżmy do tego bardzo ciężkie kartoteki, a uzyskujemy mebel, który może stwarzać potencjalne zagrożenie. Na szczęście, renomowani producenci dbają o zasady BHP, dzięki czemu, szafy nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia pracowników. W jaki sposób zabezpieczane są takie meble?

szafy kartotekowe

Głównym elementem wyposażenia są szuflady ze specjalnymi prowadnicami. Po pierwsze, zapobiegają one wypadnięciu ciężkich szuflad. Po drugie, zabezpieczają przed samoistnym otworzeniem się kilku szuflad jednocześnie. Szafy posiadają także antypoślizgowe i poziomujące podkładki, dzięki czemu, mebel jest bardziej stabilny. Taki system znacznie zwiększa bezpieczeństwo w biurze oraz sprawia, że jest ono całkowicie zgodne z normami BHP.

Estetyczne szafy metalowe do Twojego biura

Funkcjonalność i bezpieczeństwo to najważniejsze aspekty przy zakupie tego typu mebli. Niemniej jednak, warto również zwrócić uwagę na kilka innych kwestii. Z perspektywy przedsiębiorców, ważny jest estetyczny wygląd biura, który wystawia pozytywną wizytówkę przed klientami oraz kontrahentami. Standardowo, meble są dostępne w kolorze białym oraz szarym. Niemniej jednak, możemy również wybrać warianty kolorystyczne z szerokiej palety RAL. Kolorystycznie możemy dostosować zarówno ściany boczne, jak również frontowe.

Solidne szafy kartotekowe – gdzie możemy je zakupić?

To specjalistyczny obszar rynku meblarskiego, w związku z tym, szafy kartotekowe warto zakupić przez Internet. W ten sposób mamy znacznie szerszy wybór, a także możemy liczyć na przystępne ceny. Godnym polecenia jest sklep internetowy https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-kartotekowe/, w którym znajdziesz szeroki asortyment szaf kartotekowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb wszystkich klientów. Dostępne meble można dopasować także pod kątem oczekiwanej kolorystyki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here