Masz świetne poczucie stylu. Zapewne wiesz, jakie meble są dla ciebie atrakcyjne, czy to tradycyjne, czy to glamour, czy całkowicie nowoczesne. Możesz łatwo rozpoznać kolory i odcienie drewna, które mówią „wybierz mnie”. Więc nigdy nie musiałbyś wynajmować profesjonalisty do wykańczania wnętrz, prawda? Źle!

Ogromne wyczucie Twoich upodobań i niechęci jest świetnym punktem wyjścia, ale to jest jeszcze daleka droga dobrze zaprojektowanego i wykończonego wnętrza. Wypełnienie go swoimi ulubionymi rzeczami nie gwarantuje sukcesu. Na przykład uwielbiasz wszystko, co nowoczesne i industrialne. Indywidualni elementy są fantastyczne, ale czy wiesz jak umieścić je we wnętrzu?  Skąd wiesz, czy dasz radę wykończyć mieszkanie samemu? Kiedy zadzwonić do specjalisty? Zastanów się nad 3 poniższymi kwestiami.

Budżet

Oczywiście wynajmowanie specjalisty od wykończenia wnętrz wiąże się z płaceniem komuś, więc należy liczyć to z budżetem, oprócz tego, co chcesz wydać na meble i akcesoria. Pamiętaj też, że wszyscy dekoratorzy otrzymują takie same zniżki na meble, niezależnie od tego, jak duże są ich firmy i jak długo pracują. Często rabat, który posiadają może Ci zapłacić za meble, płaci za ich usługi (tak jakbyś płacił detalicznie). Dostajesz te same meble, które chcesz, oraz specjalistę, który pomoże ci w kolorach, akcesoriach i osiągnięciu spójności estetycznej wnętrza.

 Czas

Jesteś zbyt zajęty, aby samemu to zrobić. Od razu można stwierdzić że wykończenie jednego wnętrza samodzielnie może zająć całe miesiące, a cały dom, lata. Jeśli po prostu nie masz czasu, wynajęcie specjalisty od wykańczania wnętrz jest świetnym pomysłem, szczególnie jeśli wiesz, co Ci się nie podoba.

 Znajomości

Każdy może pójść do sklepu budowlanego czy salonu meblowego i zamówić materiały, ale jeśli spędzasz wolny czas na wertowaniu gazetek promocyjnych i oznaczaniu swoich ulubionych produktów w katalogu, marnujesz czas. W większości przypadków na poszukiwaniach się kończy, a konkretną decyzję ciężko podjąć. W przeciwieństwie do tego, jeśli wynająłeś specjalistę, będziesz mógł przejść przez markety budowlane czy salony meblowe i „wypróbować” wszystkie swoje potencjalne produkty z góry. Będziesz także mieć kogoś, kto zorganizuje i nadzoruje dostawę i instalację, co jest wspaniałe, jeśli jesteś zbyt zajęty, aby zrobić to samemu.

 Profesjonalni projektanci wnętrz mają wieloletnie wykształcenie i doświadczenie w wykańczaniu wnętrz – wykorzystaj to!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here