W czasach wysokiego poziomu zanieczyszczenia powietrza większość z nas szuka sposobu na wysoki poziom ochrony przed zanieczyszczeniami. Możemy zainstalować specjalną aplikację, która będzie informować nas o poziomie czystości powietrza i ewentualnych alarmach zanieczyszczeń. Na zewnątrz korzystamy ze specjalnych maseczek, pozwalających na zdrowe oddychanie pomimo zanieczyszczeń. W jaki sposób możemy zapewnić sobie czyste powietrze w domu? Wystarczy zaopatrzyć się w domowy oczyszczacz powietrza.

Czym jest oczyszczacz powietrza?

Może się wydawać, że to zbędne urządzenie, które nie jest nam potrzebne. Jednak kiedy zaopatrzysz się w oczyszczacz szybko zauważyć różnicę jakości wdychanego powietrza. Jest kilka wyznaczników poziomu zanieczyszczenia, takich jak obecność pyłu w postaci poziomu zanieczyszczenia powietrza 1, 2,5 lub 10-ciu mikrometrów. Pod uwagę bierze się także występowanie dwutlenku siarki i innych elementów.

Kiedy sprawdzimy pomiary poziomu zanieczyszczenia w internecie lub specjalnej aplikacji wykazują, że warto zostać w domu, musimy mieć pewność, że w naszym domowym zaciszu również jesteśmy chronieni przed szkodliwymi cząsteczkami smogu. Właśnie wtedy naszym ratunkiem będzie specjalny oczyszczacz powietrza. Musimy mieć świadomość, że zanieczyszczone powietrze dostaje się do domu nawet wtedy, kiedy otwieramy okna aby przewietrzyć pomieszczenia.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Musimy dobrać oczyszczacz odpowiednio do warunków mieszkalnych. Istotna jest powierzchnia danego pomieszczenia – oczyszczacze będą zakwalifikowane do kategorii według wydajności oczyszczania na m ². Urządzenie powinno mieć wbudowany czujnik zanieczyszczeń, a to dzięki temu inteligentny sprzęt szacuje, jaka ma być intensywność oczyszczania. Czujnik służy nie tylko do usprawniania pracy oczyszczacza, ale również poinformuje nas o poziomie czystości powietrza w naszym domu. Sprzęt ma wbudowany filtr, który musimy wymieniać zależnie od tego, jak bardzo zanieczyszczone jest powietrze w naszym domu.

Jakie są korzyści działania oczyszczacza powietrza?

Zanieczyszczenie powietrza powoduje wiele problemów zdrowotnych. Naukowcy ostrzegają, że może mieć wpływ na rozwój nowotworów, wzmagać alergię i wywoływać astmę – zwłaszcza u tych, którzy są najbardziej narażeni, jak małe dzieci, osoby starsze czy kobiety w ciąży. Największa różnica przy posiadaniu oczyszczacza to stan naszego zdrowia. Każdego dnia poczujesz, jak łatwiej oddycha się oczyszczonym powietrzem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here