Nasada kominowa – gwarancja bezpieczeństwa

0
1414

Przy budowie i modernizacji budynków mieszkalnych najważniejszą rzeczą jest przestrzeganie wszystkich zasad gwarantujących pełne bezpieczeństwo lokatorów. Szczególnie dotyczy to instalacji gazowych i wentylacyjnych.

W blokach osiedli powstałych w okresie PRL stawiano kominy o rozmiarach standardowych, zgodnych z ówczesnymi normami. Jednak po pewnym czasie okazało się, że przewody wentylacyjne w mieszkaniach, szczególnie na niższych kondygnacjach nie spełniają należycie ich funkcji. Występowało zjawisko odwrócenia ciągu. Spaliny, zamiast unosić się w górę nawiewały z powrotem do mieszkań. Problem ten pojawiał się szczególnie w lecie, przy wysokich temperaturach powietrza. Powodowało to ogromne zagrożenie dla zdrowia a nawet życia mieszkańców.

W celu wyeliminowania tego zagrożenia, większość spółdzielni zarządzających osiedlowymi blokami zdecydowała zainstalować specjalne nasady kominowe. Okazało się, że była to trafna decyzja. Po przeprowadzeniu takich prac modernizacyjnych, przewody wentylacyjne, ku zadowoleniu wszystkich mieszkańców, zaczęły nareszcie działać poprawnie.

Nasada kominowa jest niezbędna, gdy kanał wywiewny jest skonstruowany nieprawidłowo. Zdecydowanie poprawia ona ciąg kominowy, bo umożliwia skuteczniejsze odprowadzanie powietrza z przewodów wentylacyjnych i spalin z przewodów kominowych.

Nasady kominowe mają również zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym. Warto wyposażyć każdy z tego typu obiektów w nasadę kominową, aby mieć gwarancję optymalnego zabezpieczenia przed zagrożeniami.

Specjalistyczny sklep z tej branży https://sklep.komo.pl/nasady-kominowe oferuje szeroki asortyment produktów odpowiednich do potrzeb użytkowników. Szczególnie godna uwagi jest obrotowa nasada kominowa. Turbina jej nasady, niezależnie od kierunku wiatru, odwraca się zawsze w tę samą stronę. co powoduje, że wzrasta siła natężenia przepływu powietrza w przewodach kominowych. Dostępne są też inne typy nasad kominowych, o różnych wysokościach i średnicach, a także akcesoria wentylacyjne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here