Chociaż hotel nie jest Twoim stałym miejscem do życia, to jednak wynajmując pokój w takim obiekcie, masz co do niego określone wymagania. Większość klientów hoteli liczy przede wszystkim na wygodne łóżko i względną czystość. Są jednak i bardziej wymagający klienci, którzy w hotelu chcą korzystać z szeregu wygód, na jakie nie mogą liczyć nawet we własnym domu. Sprawdź, na co zwracać uwagę przy wyborze pokoju, w którym przyjdzie Ci nocować.

Przede wszystkim określ swoje potrzeby. Niektórzy zadowolą się średniej klasy noclegiem, inni wybierają tylko te z „najwyższej półki”. Dla jednych liczy się czystość i wygodny materac, dla innych znaczenie ma nawet całościowa aranżacja hoteli.

Potencjalny klient popełnia zazwyczaj podstawowy błąd, ponieważ porównuje jedynie cenę za pokój. Ta nie zawsze odzwierciedla jednak standard, jaki zastaje się na miejscu. Ważna jest lokalizacja, dodatkowe usługi, wyposażenie pokoju. Za wszelkie atuty najczęściej się płaci.

Pokoje warto wybierać na portalach rezerwacyjnych, ale ostateczną rezerwację lepiej wykonać bezpośrednio w hotelu. To dlatego, że portal ściąga prowizję za swoje usługi, przez co cena noclegu jest zawyżona.

Polegajmy także na opiniach. Okazuje się, że internet to skarbnica wiedzy. Dowiemy się, na jaki rzeczywiście poziom obsługi możemy liczyć, jaka jest realna aranżacja wnętrz. Wrocław, Kraków, Poznań czy Warszawa, w każdym mieście funkcjonują lepsze i gorsze bazy noclegowe, które udaje się dobierać pod względem preferencji i zasobności portfela.

Co ważne, należy zawsze czytać szczegółowy opis noclegu, ale nie we wszystko należy wierzyć. Aspekty, na których zależy nam najbardziej, dobrze jest weryfikować u źródła. Czy za mini barek musimy płacić dodatkowo, czy klimatyzacja jest płatna, czy Wi-Fi jest dostępne na terenie całego obiektu, a może jedynie w hotelowym lobby? To tylko niektóre z najczęściej zadawanych na recepcji pytań. Warto uzyskać na nie odpowiedź jeszcze na etapie dokonywania rezerwacji.

Wyznacznikiem jakości świadczonych w hotelu usług oraz standardu hotelowych pokoi są gwiazdki. Należy jednak wiedzieć, że każdym rejonie Europy, a nawet całego świata poziom komfortu zgodnie z nimi czy uzyskanymi przez noclegową bazę certyfikatami jest różny. Tylko dobra weryfikacja pozwoli zarezerwować pokój, który rzeczywiście będzie spełniał indywidualne oczekiwania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here