Idealny wygląd łazienki związany jest z wykorzystaniem najbardziej nowoczesnych systemów i rozwiązań, pozwalających na uzyskanie jej optymalnej prezencji. Zamaskowanie tego, co mniej estetyczne, to najlepszy sposób na uzyskanie wyglądu, który zachwyci domowników i ewentualnych gości. Co warto zrobić, aby właśnie tak się stało?

Schowane zawory

W wielu starych łazienkach niezbędne zawory znajdują się w miejscu łatwo dostępnym i – niestety – widocznym. Liczne pokrętła i wychodzące do nich rury niestety nie prezentują się najlepiej. Zwracają uwagę swoim charakterystycznym wyglądem i chociaż ich zastosowanie jest naprawdę łatwe i szybkie, na pewno nie pomagają w utrzymaniu takiej stylizacji, jaką moglibyśmy sobie wymarzyć.

Oczywiście, ich istnienie w domu jest niezbędne. Jednak nowoczesne systemu aranżacyjne pozwalają na ukrycie takich niezbyt reprezentacyjnych elementów. Specjalne przeznaczone na nie szafeczki i wnęki na pewno sprawią, że ściana zaprezentuje się znacznie lepiej i bardziej gładko, dając poczucie pełnej harmonii.

Prawdziwe szkło wokół prysznica

Urządzając łazienkę, w której znajduje się prysznic, warto zadbać, aby kabina została otoczona nowocześnie wyglądającym, eleganckim szkłem, złożonym ze stosunkowo dużych tafli. Prezentują się one znacznie bardziej estetycznie niż najtańsze rozwiązanie w postaci kabiny z pleksi. Są też łatwiejsze w czyszczeniu i utrzymaniu w dobrej kondycji, gdyż wystarczy wykorzystać do nich wodę z płynem do naczyń i ściągaczkę, aby szybko odzyskały swój idealny wygląd. Do szkła brud i osad z mydła nie przywiera bowiem tak mocno, jak do plastiku.

System podtynkowy przy WC

Zbiornik na wodę, znajdujący się przy WC, to kolejny element, który nie prezentuje się tak estetycznie, jak można by było sobie wymarzyć. Co więcej, zajmuje wiele miejsca, uniemożliwiając efektywne wykorzystanie przestrzeni w tym miejscu. Dlatego warto zastosować inne rozwiązanie, które pozwoli zoptymalizować tę część pomieszczenia.

Systemy podtynkowe do łazienki zostały przygotowane z myślą o tych miejscach, w których wygląd musi być idealny i niezakłócony przez zasnę zbędne elementy. Pozwalają one na zabudowanie stelaża, rur i zbiornika na wodę w taki sposób, aby znalazły się za cienką ścianką. Na niej z kolei umieszcza się przycisk, służący do uruchamiania przepływu wody. W ten sposób cały system w elegancki sposób znika pod powierzchnią ściany, a dokładniej rzecz ujmując – specjalnie skonstruowanego panelu, wykończonego tak samo, jak inne części łazienki.

Ogromną zaletą tej konstrukcji jest jej stabilność i elegancja. Co więcej, wykorzystując niski system podtynkowy, można zamontować wszystko na stosunkowo niewielkiej wysokości. Dzięki temu nad nim tworzy się niewielka, wygodna półeczka, która stanowi dodatkową przestrzeń w łazience i pozwala na jej optymalne wykorzystanie. Może posłużyć do ustawienia podręcznych przedmiotów, ale także niewielkich, gustownych ozdób.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here