Kosze i segregatory na śmieci – dla twojej wygody i dla dobra środowiska

0
1274

Ekologia i troska o środowisko to temat niezwykle palący. Z roku na rok przybywa osób, które w imię ekologii postanawiają zmienić swoje podstawowe przyzwyczajenia. Do takich należy między innymi segregacja śmieci – na którą decydujemy się nie tylko w naszym miejscu zamieszkania, ale także miejscu pracy. Segregowanie śmieci nie jest niczym trudnym, a gdy już zaczniemy to robić – szybko staje się naszym codziennym przyzwyczajeniem. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jakie pojemniki na śmieci wybrać, by segregowanie odpadków stało się łatwiejsze.

Segregacja śmieci w miejscu pracy i miejscu zamieszkania

By segregowanie śmieci było łatwiejsze i wygodniejsze, warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosze lub segregatory, do których będziemy wrzucać poszczególne grupy odpadków. W „typowym polskim gospodarstwie domowy” kosz na śmieci znajduje się zazwyczaj pod zlewem. O ile do tej pory było to praktycznym rozwiązaniem, to obecnie staje się coraz trudniejsze do utrzymania. Powód jest prosty – trudno zmieścić pod zlewem dwa, trzy lub nawet więcej pojemników na śmieci.

Sytuacja ta dotyczy nie tylko pomieszczeń w gospodarstwach mieszkalnych, ale także w miejscach pracy. Często, jadalnie lub pokoje pracownicze to nieduże pomieszczenia, w których trudno wygospodarować wystarczającą ilość wolnego miejsca.

Z tych powodów, producenci pojemników na śmieci stosują różne rozwiązania i szukają nowych pomysłów, pozwalających dopasować te pojemniki do każdych warunków.

Konstrukcja pojemników na śmieci

Szczególnie popularnym i godnym zaufania dostawcą rozwiązań dla segregacji śmierci jest Locker – firma działająca także w internecie. W jej ofercie znajdziemy kilkadziesiąt różnych modeli pojemników na śmieci (zarówno łączonych, jak i pojedynczych) przeznaczonych do stosowania w pomieszczeniach różnych rozmiarów.

Szczególnie warto rozważyć możliwość zakupu pojemników łączonych, składających się z dwóch, trzeb lub nawet czterech osobnych koszy. Zazwyczaj, potrzebujemy dostępu do właśnie czterech pojemników – do których będziemy wrzucać: tworzywa sztuczne, papier, materiały zmieszane oraz bio-odpadki.

W zależności od ilości osób korzystających z danego miejsca (a tym samym – generującym śmieci) będziemy musieli zaopatrzyć się w pojemniki różnych wielkości. Od tych zupełnie małych – o pojemności zaledwie 7 litrów – aż po te mogące pomieścić kilkadziesiąt litrów.

Na wybór koszy o konkretnym rozmiarze ma wpływ także wielkość danego pomieszczenia. Nie wszędzie bowiem znajdziemy wystarczającą ilość przestrzeni, by umieścić duże kosze. Ponadto, w wielu miejscach kosze instalowane są w szufladach lub szafkach. Wówczas – najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po konstrukcje wysuwane. Ich zaletą jest fakt zastosowania specjalnych elementów – takich jak mechanizm samodociągowy lub mechanizm pełnego wysuwu. W przypadku tego ostatniego, szafka z koszami wysuwa się powoli, stabilnie i nie generuje dodatkowych hałasów.

Istotnym kryterium jest także rodzaj pokrywy lub profil krawędzi. W niektórych miejscach korzysta się bowiem z koszy otwartych, pozwalających na swobodne wrzucanie do nich odpadków. W innych z kolei, najbardziej pożądane są kosze z automatyczną pokrywą, które zatrzymują potencjalne zapachy odpadków przechowywanych wewnątrz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here