Trudno nie przyznać, że największą nagrodą po całym dniu szybkiego tempa, jakie nadaje życie jest odpoczynek we własnym łóżku i błogi, zdrowy sen do samego rana. Aby jednak relaks, spędzony w sypialni był w pełni efektywny, koniecznym jest posiadanie i wykorzystywanie materaca, który zapewni wygodę, oraz codzienną odnowę sił witalnych organizmu.

Przyjaciele snu

Dostępność materacy jest obecnie bardzo duża. Można je nabyć w salonach sprzedaży, marketach sieciowych lub internecie, oraz odpowiednio dobrać do wielkości łóżka. To z pewnością duże udogodnienia wpływające na zakup tego sprzętu, jednak elementarną przesłanką, którą powinno się kierować w trakcie wyboru materaca, jest indywidualne dopasowanie go do własnego ciała i potrzeb tj. wzrostu, wagi, skóry lub ewentualnych schorzeń kręgosłupa. Aby zapewnić sobie i swojemu ciału w pełni zasłużony odpoczynek, materac nie powinien być ani za twardy ani za miękki, aby sylwetka pozostawała w stabilnej pozycji, a jej zmiana w trakcie snu nie wymagała wkładania wysiłku.

Materac vs materac

Różne nazewnictwo produktów materacowych, nie zawsze sprzyja dokonaniu właściwego wyboru. Warto bowiem wiedzieć, że typ materacu sprężynowego, który zapamiętany jest przez wielu jako skrzypiący element łóżka, odbiegający komfortem użytkowania od jego współczesnych kolegów, nazywany jest też materacem bonelowym. Mimo iż ten, reprezentuje starszy typ konstrukcji, nadal jest chętnie wybierany przez klientów, ze względu na atrakcyjną cenę. Cena jednak nie zapewni prawdziwego komfortu, jakim powinien charakteryzować się materac łóżkowy, a dłuższe jego użytkowanie często skutkuje przebiciem ostrych sprężyn na wierzch powłoki.

W kieszeni sprężyna

Wraz z rozwojem techniki i pogłębiającą się świadomością konsumentów, sprężynowe materace ewoluowały, nabierając nowoczesnego wymiaru i stając się materacami kieszeniowymi. To unowocześnione rozwiązanie skutkuje tym, iż każda sprężyna, schowana jest w osobnej komorze kieszeni. Takie rozwiązanie umożliwiło większą niezależność elementów konstrukcyjnych, a co za tym idzie, materac dopasowuje się punktowo do ciała swojego użytkownika. Gwarancją komfortu jest to, iż sprężyny w mniejszym stopniu oddziałują na siebie, na rzecz symbiozy z człowiekiem. Cały ten proces wpływa także na wyższą jakość i trwałość materaca.

Fachowa pomoc w śnie

Nie mając doświadczenia w poruszaniu się po temacie materacy, warto zasięgać rad ekspertów. Sklep z materacami sprężynowymi, kieszeniowymi lub dla dzieci, mając w swojej ofercie bogaty wybór, na pewno podpowie najkorzystniejsze rozwiązanie. Na przykład materace bonelowe w Senpo.pl są dostępne na witrynie internetowej, gdzie w przejrzysty sposób, każdy z nich jest szczegółowo opisany, przybliżając specyfikacje produktu. Podobnie jak materace kieszeniowe w sklepie SENPO – ich duży wybór i dokładne opisy zapewnią zawsze korzystną inwestycję na lata. Jeśli natomiast klient ma wątpliwości lub pytania, dostępny chat z pracownikiem sklepu, z pewnością skutecznie je rozwieje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here