Istnieje wiele typów różnych wanien, na które możemy się zdecydować podczas urządzania łazienki. Wśród nich znajdują się zarówno wanny w stylu retro, jak i najbardziej nowoczesne modele o najwyższej jakości. To oczywiste, że do nowoczesnej łazienki będziemy raczej wybierać te drugie, dlatego dzisiaj przyjrzymy się, jak wiele modeli może pojawić się również w tej grupie.

Wanny nowoczesne nie tylko z wyglądu

Nowoczesne wanny to szeroka grupa wyposażenia łazienkowego, którą zazwyczaj kojarzymy z ich odpowiednim wyglądem, pasującym do współczesnych aranżacji. Jednak w tym przypadku liczy się coś jeszcze. Równie ważna jest technologia ich wykonania, która również przekłada się na modernistyczne działanie wanien.

Przede wszystkim wiele z nich wykonanych jest z nowoczesnego materiału kompozytowego, który przejawia wyjątkowo dobre właściwości fizyczne. Nagrzewa się szybko i powoli oddaje ciepło, zapewniając nam długie utrzymanie optymalnej temperatury wody w kąpieli. Dodatkowo kompozyt jest materiałem bardzo wytrzymałym, odpornym na naprężenia, zmiany temperatury czy uszkodzenia, a jednocześnie stosunkowo lekkim. W ten sposób znacząco ułatwia zarówno ustawienie wanny na jej właściwym miejscu, jak też zapewnia bezpieczne użytkowanie przez wiele lat.

Na koniec należy zaznaczyć, że nowoczesne wanny odznaczają się także bardzo pięknymi powłokami, które przez długi czas zachowują swoją idealną biel i są odporne na zarysowania czy przetarcia. Jednocześnie pełnią rolę ochrony przed bakteriami i są łatwe do czyszczenia, co pomaga w higienicznym i bezpiecznym korzystaniu z wanny.

Wanny o klasycznych kształtach

Wanny łazienkowe wielu z nas kojarzy przede wszystkim z tradycyjnym prostokątem o wielkości dopasowanej do wielkości łazienki. Tego typu wanny zazwyczaj mają regularne kształty i są ustawione przynajmniej jednym bokiem przy ścianie. Wiele z nich ustawianych jest w rogu pomieszczenia w taki sposób, że możliwe jest też korzystanie z nich jak z pryszniców. Jest to szczególnie popularne, jeśli do klasycznej wanny dodamy także parawan, chroniący przed wychlapywaniem się wody na zewnątrz.

Wanny asymetryczne

Ciekawą alternatywą dla klasycznych wanien prostokątnych są wanny asymetryczne, o jednym boku dłuższym, a drugim krótszym, z lekko półokrągłym profilem części wychodzącej na łazienkę. Wiele z nich idealnie sprawdza się w pomieszczeniach małych i nietypowych, w których ułatwiają wykorzystanie narożników i pomagają w optymalnym zagospodarowaniu całej przestrzeni. Dodatkowo tego typu wanny często oferują małe półeczki lub siedziska, które jeszcze bardziej zwiększają ich funkcjonalność.

Wanny wolnostojące

Ostatnim ciekawym typem nowoczesnej wanny jest wanna wolnostojąca. Zazwyczaj ma lekko łódkowaty lub eliptyczny kształt, dzięki czemu bardzo płynnie wkomponowuje się w stylizację całej łazienki i nigdy nie grozi obijaniem się o rogi. To świetne rozwiązanie do pomieszczeń o dużych rozmiarach, które pomaga w ich zagospodarowaniu w innowacyjny, nietypowy i wyjątkowo luksusowy sposób. To prosty sposób na zapewnienie sobie wygody i stworzenie prawdziwie królewskiego pokoju kąpielowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here