Jeśli prowadzicie firmę, odnosicie sukcesy w branży i zatrudniacie pracowników, to prędzej czy później będzie potrzebne wam jakieś biuro. To, jakie warunki stworzycie do pracy, będzie przekładać się na jej jakość. Nie jest tajemnicą, że otoczenie pracy daje nam motywację lub ją odbiera. Dobre wyposażenie, wystarczająca ilość miejsca czy dodatkowe bonusy są bardzo ważne.

Duże firmy o tym wiedzą i starają się zapewnić jak najlepsze warunki dla swoich pracowników. Co to oznacza w praktyce? Poza miejscem do pracy, co jest oczywiste, inwestują w dodatkową przestrzeń jak np. pokoje do relaksu. Jest to opcja nadal rzadko spotykana w polskich biurach, chociaż coraz częściej pracodawcy podążają za zachodnią modą w myśl zasady work-life balance. Prawdopodobnie mało kto z was ma w swoim biurze coś podobnego, więc może skupmy się na bardziej przyziemnych aspektach.

Dobrze wyposażona kuchnia z miejscem na odgrzanie obiadu, niekiedy zastępuje taki pokój relaksu. Tutaj krzyżują się ścieżki większości pracowników. W pracowniczej kuchni warto mieć dobry ekspres do kawy. Taki zakup podniesie status biura o kilka punktów. Rozpuszczalna kawa jest już w zasadzie uchybieniem, chociaż na początek dobre i to. Warto też zadbać o podstawowe rzeczy jak mleko, cukier, woda. Świetnym rozwiązaniem jest dystrybutor wody podłączony bezpośrednio do kranówki. Taki dystrybutor posiada filtry i potrafi serwować wodę zwykłą, gazowaną lub wrzątek. Takie gadżety podnoszą komfort pracy i opinię pracowników o biurze.

Nawet w małych biurach warto zadbać o miejsce do spotkań. Posiedzenia nad projektem, ustalania szczegółów czy negocjacje z klientem wyglądają lepiej, gdy mamy do tego przeznaczone pomieszczenie. Nie bez znaczenia mają tutaj meble, można wybrać meble konferencyjne, które są specjalnie stworzone na takie okazje. Duży stół i wygodne fotele to coś, co doceni każdy po kilku godzinach pochylania się nad trudnym zagadnieniem. Rzutnik lub duży ekran będzie dodatkowym plusem i doda profesjonalizmu naszym prezentacjom.

Jednak nie tylko strefa, którą pokazujemy klientom, wymaga dobrej prezencji i funkcjonalności. Stanowiska pracowników powinny być równie dobrze wyposażone. Do podstawowych elementów zaliczyć można wygodny fotel. Osiem godzin przed komputerem potrafi zmęczyć. Niewygodne stanowisko pracy prowadzi do bólu kręgosłupa i problemów z krążeniem. Jeśli zależy nam na naszych pracownikach wyposażenie stanowiska w dobry fotel biurowy to absolutna podstawa.

Drugim ważnym elementem jest wystarczająco duże biurko, jak i dość miejsca między stanowiskami pracy. Niestety pracodawcy, chcąc oszczędzić na powierzchni, sadzają pracowników blisko siebie, upychając biurka jak popadnie. Tę kwestię akurat reguluje kodeks pracy i warto sprawdzić aktualnie obowiązujące przepisy.

Wiadomo, że wszystko to kosztuje i nie każdy pracodawca chce lub może inwestować w wyposażenie biura. Jednak rzeczywistość pokazuje, iż do zadowolenia pracownika wystarczą podstawowe elementy. Okazuje się, że w wielu biurach właśnie takich podstaw brakuje. Zadowolenie pracownika to często klucz do sukcesu i każdy, kto chce rozwijać się w swojej branży, nie powinien o tym zapominać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here