Niejednokrotnie zdarza się tak, że urządzanie wnętrz mieszkań jest bardzo kosztowne. Dzieje się tak dlatego, że osoby pragnące najnowszego designu płacą często za autorskie pomysły projektantów. Kiedy już osoby mocno nadwyrężą swój budżet, pojawia się pytanie co dalej?
Wtedy to z pomocą przychodzą właśnie tanie meble do sypialni. Miejsce wypoczynku jest obszarem mieszkania lub domu, w którym znajduje się wiele rodzajów mebli. Mogą to być na przykład komody, szafki nocne, stoliki o różnych wymiarach, na których powierzchni, umieszczane są niejednokrotnie dodatkowe elementy wyposażenia. Co bardzo istotne muszą one wkomponowywać się w kolorystykę ścian, rozkład pomieszczenia czy też poziom nasłonecznienia.
Z uwagi na liczbę oraz rodzaj mebli znajdujących się w sypialni ich cena ma dla potencjalnego odbiorcy kluczowe znaczenie.
Jak wspomniano wyżej często dochodzi do sytuacji, że odbiorca mebli lub innych elementów wyposażenia płaci za trudną do racjonalnego od strony kosztowej „markę”. Nierzadko nie ma ona jednak wiele wspólnego z rzeczywistą jakością produktu.
Na kształtowanie cen mebli mają wpływ rodzaj i jakość surowca zastosowanego do ich wyrobu. Chodzi tutaj w głównej mierze o zgodność z Polską Normą ISO. Należy jednak przyjąć,że twierdzenia o „tragicznie niskiej jakość i deformacjach mebli w krótkim czasie, uznać można raczej za zagrywkę marketingową aniżeli niepodważalny fakt.
Jak bowiem stwierdzić co tak naprawdę decyduje o stopniu zużycia mebla? Przecież lakier lub materiał okleinowy jakim mebel jest obłożony będzie odmiennie się zachowywał w warunkach różnej temperatury czy też sposobu użytkowania. Chodzi tutaj na przykład o poziom ścieralności lakieru. Zależy on w głównej mierze od tego jak często biurko podlega sile tarcia. To właśnie od nabywcy zależy, w jaki sposób będzie obchodził się ze swoim nabytkiem.
Oczywiście na cenę mebli mogą wplywać także czynniki makroekonomiczne. Chodzi tutaj o drewna rzadkie występujące na przykład na kontynencie afrykańskim. Czas jaki potrzebny jest do uzyskania jednego drzewa ,jak i koszty ceł oraz transportu znacząco wpływają na końcową cenę.
Dobrym tego przykładem mogą być bardzo drogie meble wykonane z czarnego drewna mahoniowego.
Natomiast trudno założyć jakoby ktoś chciał dokonywać zakupu mebla użytkowego z tego typu materiałów. W czasie snu , co oczywiste człowiek przemieszcza się. Ponadto sypialnia w mniejszych mieszkaniach, pełni rolę salonu, toteż istotnym elementem wydaje się być łatwość składania i rozkładania łóżek. Możemy mieć również do czynienia z sytuacją gdzie łózko raz ustawione pozostaje nieruchome. Tutaj często o komforcie decydują osobiste trudne do zmierzenia przekonania przyszłego użytkownika mebli.
Przede wszystkim analizując to zagadnienie warto zwrócić się w kierunku filozofii ojca nowoczesnego przemysłu Henrego Forda. Ten amerykański przemysłowiec wpadł na bardzo prosty pomysł . Mianowicie uznał iż lepiej wytworzyć 100 tańszych samochodów i sprzedać je z zyskiem niż 1 drogi, którego wykończenie było kosztowne, a nabywców niewielu. Podobnie rzecz ma się z meblami. Tańszy mebel nie oznacza mebla jakościowo gorszego lub niedostosowanego do potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSprowadzane meble
Następny artykułPodkreśl swój styl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here