Nożyczki to jeden z podstawowych sprzętów w każdym domu. Korzystamy z nich codziennie w różnych sytuacjach. Zazwyczaj mamy ich po kilka par. W jaki sposób powinnismy o nie dbać, by dłużej nam słuzyły?

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-naostrzyc-nozyczki/

Idealne nożyczki

Mimo że  budowa nożyczek jest taka prosta, to jednak trudno trafić na dobre nożyczki. Często nie odpowiada nam ich kształt, który sprawia, że operowanie nimi jest niewygodne. Mamy tez problem z doborem odpowiedniego rozmiaru do wielkości naszej ręki. Inne z kolei nie są dostatecznie ostre przez co cięcie nimi jest nieprecyzyjne. Kiedy więc trafimy nareszcie na idealny model. Używamy ich do wszystkiego. Tniemy nimi papier, tkaniny, folie bez względu na ich grubość. Mamy je stale pod ręką i przynajmniej na początku nigdy nas nie zawodzą. 

Po pewnym czasie okazuje się jednak, że nie są juz tak ostre, że tną coraz mniej precyzyjnie. To bardzo frustrujące. Zazwyczaj takie nożyczki lądują wówczas w koszu. Niepotrzebnie, bo przecież tak łatwo przywrócić je do dawnej świetności. Jest kilka metod, dzięki którym w łatwy sposób naostrzymy nożyczki bez wychodzenia z domu. 

Osełka

Najwygodniejszym sposobem jest skorzystanie z osełki. Możemy użyć do tego osełki, która ostrzymy noże. Jeśli nie mamy takiego sprzętu w domu, warto zakupić. Nie kosztuje wiele, a pozwoli nam dbać o nasze noże i nożyczki. Na rynku są również dostępne specjalne ostrzałki do nożyczek. Sposób działania jest ten sam. Wystarczy kilka razy energicznie przeciągnąć ostrzem po osełce długimi płynnymi ruchami. Wystarczą 2-3 pociągnięcia, nie przesadzajmy z ich ilością, bo nożyczki zbyt szybko zrobią się bardzo cienkie. 

Domowe sposoby na ostrzenie nożyczek

Jeśli nie posiadamy ostrzałki ani osełki, możemy użyć do naostrzenia nożyczek innych przedmiotów, które znajdują się niemal w każdym domu. Pierwszy z nich to folia aluminiowa. Weż większy kawałek folii, złóż kilkukrotnie i tnij ja nożyczkami dopóki nie uznasz, ze są juz wystarczające ostre. Możesz posłużyć się również gruba, długa igłą bądź szydełkiem. Zaciśnij na nich nożyczki i przeciągaj nimi energicznie wzdłuż igły czy szydełka. 

Przeczytaj też: http://www.umalgosi.pl/jaka-komedie-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here