W poszukiwaniu sprawdzonych, ale i proekologicznych, jak i ekonomicznych rozwiązań grzewczych decydujemy się coraz częściej na sprawdzone rozwiązania. Nic dziwnego więc w tym, że to właśnie grupa Eneco – gruntowe i powietrzne pompy ciepła, przoduje w wyborach świadomych Polaków. Jaką przewagę nad tradycyjnymi formami ogrzewania mają pompy ciepła? Sprawdziliśmy to.

Analiza potrzeb to podstawa

Każdy budynek mieszkalny, z uwagi na usytuowanie, technologię budowy czy ilość osób go zamieszkujących, może mieć różnorodne potrzeby grzewcze. Warto je dokładnie przeanalizować jeszcze przed tym, zanim zdecyduje się na wybór określonego rodzaju pompy ciepła. O tym, które źródło ciepła wybierzemy, decydować będzie również dostęp do dużego metrażu działki oraz możliwości związanych chociażby z opcją ułożenia płaskiego gruntowego wymiennika ciepła lub wykonaniem odwiertów dla wymiennika pionowego.

Powietrzna pompa ciepła

Splitowa pompa ciepła zwana też powietrzną, wymagać będzie dodatkowego wspomagania działania dodatkowym źródłem ciepła. Mowa o montażu kotła gazowego lub źródła energii elektrycznej. Wszystko z myślą o tym, by nawet niewielka zmiana temperatury zewnętrznej nie wpływała mocno niekorzystnie na efektywność działania tego urządzenia.

Pompa ciepła gruntowa

Praktyka pokazuje, że przy wyborze gruntowej pompy ciepła liczyć się trzeba często z dość sporym kosztem wykonania kolektora płaskiego lub wymiennika pionowego. Koszty te, w zestawieniu z powietrzną pompą ciepła, nierzadko są realnie dość duże.

Ostateczny wybór pozostawia się już jednak samym inwestorom. Oczywiste zaś staje się to, że wybór odpowiedniego rodzaju pompy ciepła warto też dokładnie przedyskutować i skonsultować z doświadczonymi profesjonalistami branżowymi. Ci tworzący zespół Grupa Eneco – gruntowe i powietrzne pompy ciepła znają doskonale. Dlatego też oferowane przez nich usługi doradcze klasyfikowane są na poziomie najwyższym z możliwych. Z ich doświadczenia i wsparcia skorzystać zdecydowanie warto. Dla wygody i ekologii życia codziennego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here