Przebywanie w kościołach i innych obiektach sakralnych kojarzy się przede wszystkim z chłodem i wilgocią. O ile latem, może być to przyjemne, o tyle jesienią i zimą bywa dokuczliwe. Chodzi tu nie tylko o komfort wiernych, ale i o zgromadzone we wnętrzu eksponaty, które wymagają szczególnej troski. Sytuację może naprawić obecność promienników ciepła.

WARTO SIĘGNĄĆ PO TO, CO NAJLEPSZE

Wiodącym producentem promienników na rynku jest TERM2000. Posiada on linię reflektorów ciepła przeznaczonych specjalnie do obiektów sakralnych. Te elektryczne promienniki oferowane są przez poszczególne firmy z 6-letnią gwarancją. Ich cechą charakterystyczną jest ich wytrzymałość oraz wygląd. Kościoły i obiekty sakralne to miejsca, które muszą być utrzymane w konkretnej stylistyce. Producent zadbał więc o to, aby promienniki podczerwieni nie rzucały się w oczy i aby zlewały się w otoczeniem. Dodatkowo, wykonane są z wysokiej jakości elementów, dzięki którym działają długo i niezawodnie.

NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI I SZYBKOŚĆ DZIAŁANIA

Obiekty sakralne i kościoły to najczęściej miejsca o dużej kubaturze. Ogrzanie ich wydaje się więc być bardzo drogie. Tymczasem okazuje się, że promienniki ciepła pozwalają na wprowadzenie szeregu oszczędności. Zakup, montaż i użytkowanie takie systemu często jest o wiele tańsze, niż w przypadku ogrzewania konwekcyjnego.

Istotne jest również to, że emitowane przez nie ciepło, odczuwalne jest natychmiast po uruchomieniu. Nie ma potrzeby włączania promienników na kilka godzin przed mszą. Wystarczy chwila, aby wierni czuli się komfortowo i mogli oddać się modlitwie.

OCHRONA ZABYTKÓW

W obiektach sakralnych znajduje się często wiele elementów zabytkowych. Jeśli samym zabytkiem nie jest budynek, to zapewne znajdują się w nim drogocenne obrazy oraz rzeźby. W wyniku programu „Friendly Heating”, prowadzonego przez Unię Europejską, elektryczne promienniki nie oddziałują szkodliwie na wspomniane elementy. Zyskały nawet rzeszę fanów wśród konserwatorów zabytków, którzy polecają ich wykorzystanie w tego typu obiektach.

Przygotowanie systemu dogrzewania kościoła, warto zostawić specjalistom. Tych można znaleźć na stronie irsystem.pl. To grupa profesjonalistów, którzy zadbają o każdy szczegół, projektując i montując gotowy system.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here