W obecnych czasach coraz częściej wybieramy produkty, które są zdrowe, a zarazem ekologiczne. Konsumenci stają się bardziej świadomi, nie patrzą już tylko na cenę, wybierając jak najtańsze produkty, ale chcą znać dokładny skład produktu, kraj pochodzenia, materiały z jakich powstał. Co ciekawe, ten trend nie dotyczy już tylko żywności, ale także przedmiotów codziennego użytku. Polskie, lokalne firmy rozwijają się coraz prężniej, a duże siedzi handlowe coraz częściej korzystają właśnie z rodzimych produktów, zamiast importować towar zza granicy.
Urządzając dom czy ogród potrzebujemy mebli. Przy obecnym asortymencie sklepowym, gdzie można znaleźć naprawdę wszystko, wydawałoby się, że znalezienie idealnych foteli czy krzeseł nie będzie stanowiło problemu. Jednak tutaj znowu przypomina o sobie ekologiczny trend, a tym samym coraz chętniej wybieramy meble z rattanu. Jest to materiał powstający z pnących palm z rodziny arekowatych, występujących w azjatyckich lasach tropikalnych. Palmy rotangowe mają ogromne znaczenie dla gospodarki bowiem wykorzystywane są do wyplatania m.in. mebli i koszy. Występujące grubsze łodygi służą do produkcji pałeczek do instrumentów perkusyjnych, przeróżnych kijów do tradycyjnych sztuk walki, a także tych do wymierzania tradycyjnej kary chłosty. Tutaj też pojawia się pewna sprzeczność bowiem wybieramy meble z rattanu chcąc mieć w domu ekologiczne fotele, a okazuje się, że niezrównoważona gospodarka rattanowa doprowadziła do degradacji lasów.
Jednak jeśli już zdecydujemy się na zakup konkretnych mebli, dopasujemy je stylistycznie do domu czy ogrodu, zaczynamy zastanawiać się jak zwiększyć swój komfort podczas korzystania z nich. Okazuje się, że najprostszym rozwiązaniem są poduszki na meble rattanowe. Najczęściej szyte są z nieprzemakalnych materiałów, odpornych na zabrudzenia, a w środku mają wszytą gąbkę. Warto również zwrócić uwagę na całą gamę kolorystyczną, w jakiej występują poduszki czy narzuty, dzięki temu nikt nie będzie miał problemu z wyborem odpowiednich dla siebie barw. Co więcej, poduszki czy inne dodatki dostępne są w sklepach stacjonarnych, a także internetowych dlatego każdy może pozwolić sobie na ich zakup nawet bez wychodzenia z domu.
Dla osób, które cenią sobie wyjątkowe i niebanalne meble, powstają pikowane poduszki i dodatki, wypełnione granulatem pianki PUR, a tym samym ich grubość wynosi około dziesięciu centymetrów. To wszystko przekłada się na dużo większy komfort użytkowania, a także atrakcyjniejszy wygląd. Oczywiście wraz z atrakcyjnością tekstyliów, wrasta także ich cena, jednak ostatecznie tego typu zakupów dokonujemy na tyle rzadko, że warto w nie zainwestować. Jeśli chodzi o pranie, to również nie potrzebujemy żadnych specjalnych środków czy pralni. Wystarczy, że użyjemy do tego naszej pralki ustawionej na delikatny cykl prania i średnią temperaturę. Najlepiej również pominąć opcję wirowania, dzięki czemu nasze poduszki nie zmienią się w nieregularną kulę, a tym samym pozostaną niezmienione i zdatne do dalszego użytkowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here