O ile jeszcze do niedawna największą popularnością cieszył się styl nowoczesny, modernistyczny, który zakładał minimalizm i wręcz sterylne aranżacje wnętrz, tak dzisiaj zauważamy powrót do klimatów klasycznych, przytulnych, w których główną rolę odgrywają elementy naturalne.

Co ciekawe, ludzie chcą tworzyć we własnym domu oazę spokoju, relaksu, bezpieczeństwa. Nieruchomości nie są traktowane już jako miejsca do spania ani reprezentacyjne „cztery kąty”. Dzisiaj to domownicy mają się w nich czuć najlepiej. Elementy naturalne najlepiej oddziałują na stan ukojenia i odprężenia – podpowiada architekt wnętrz. Białystok i inne miasta w naszym kraju już od jakiegoś czasu zyskują ogrom właśnie tak urządzonych nieruchomości. Wnętrza cieszą się swobodą, swojskim klimatem, ale jednocześnie zostają urządzone zgodnie z najnowszymi, światowymi trendami. Na jakie elementy stawiać, by mieszkać w zgodzie z naturą oraz propagując ekologiczny styl życia? Podpowiedzi znajdziecie poniżej.

Naturalne aranżacje wnętrz

Warto stawiać na naturalne drewno albo elementy drewnopodobne – potwierdza architekt. Suwałki oferują wystarczającą liczbę dobrych sklepów, w których takowe można znaleźć, podobnie jest w innych częściach Polski. Płytki drewnopodobne, naturalne parkiety, drewniane okna, parapety, stoły, blaty, to wyposażenie, na jakie warto stawiać. Ciekawostką jest to, że dzisiaj bez problemu zaimpregnujemy naturalne drewno na tyle skutecznie, by mogło nam służyć także w kuchni oraz łazience, czyli wnętrzach o wyjątkowych warunkach.

Liczą się również kolory ziemi. Dzisiaj hitem są znowu beże, czerń, ale też złoto, zieleń (szczególnie ta butelkowa). Warto łączyć je z uniwersalną bielą.

Należy wybierać też pasujące dodatki. Sprawdzą się materiały lniane, pledy, koce, poduchy z frędzlami, makramy, łapacze snów. Piękną dekoracją nadal pozostają obrazy w drewnianych ramach, plakaty, grafiki, ceramika albo gliniane naczynia.

Jeśli wybieramy meble, oczywiście stawiajmy na te z drewna. To prawda, że są droższe, ale bez wątpienia będą służyć przez wiele lat – można je poddawać renowacji, a nawet przekazywać kolejnym pokoleniom.

Czego nie powinno zabraknąć w naturalnych mieszkaniach? Oczywiście żywej roślinności. Dzisiaj modne są monstery, paprocie, kwiaty z rodziny tych palmowych. Warto przy tym pamiętać, by wszystkie kwiaty dobierać odpowiednio z ich wymaganiach i warunkami, jakich potrzebują do zdrowego bytowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here