Wszyscy lubimy oszczędzać. Mając okazję do zaoszczędzenia nawet kilku złotych, zawsze z niej skorzystamy. Wiemy, jak ciężko pracujemy na swoje pieniądze, dlatego nie lubimy ich marnować i przeznaczać na rzeczy zupełnie materialne. Nawet gdy potrzebujemy koniecznie nowych mebli kuchennych, bo nasze stare szafki i półki kompletnie się już zniszczyły i nie nadają się do użytku, zawsze będziemy szukać takich, za które nie zapłacimy zbyt wiele. Teoretycznie za niską cenę uzyskamy niską jakoś – tak to przynajmniej wygląda w przypadku mebli nowych, sprzedawanych w normalnych kolekcjach salonów meblarskich. Gdybyśmy jednak sięgnęli po te używane lub pochodzące z ekspozycji, moglibyśmy i uzyskać coś wartościowe, i na tym jeszcze zaoszczędzić. Spróbujmy wykorzystać jedną z tych dwóch metod i sami się przekonajmy, że dobre produkty nie muszą być wcale drogie.

Wszystkie sklepy od czasu do czasu oferują swoim klientom zakup produktów pochodzących z ekspozycji. Są to artykuły występujące na wystawach, które możemy zawsze podziwiać, nieraz nie wchodząc nawet do samego środka sklepu. Meble kuchenne z ekspozycji widujemy zza salonowych szyb. Natykamy się na nie również w samych marketach i to w ten sposób decydujemy o tym, czy chcielibyśmy je zakupić. Możemy przyjrzeć się im z bliska, ocenić jakość zastosowanego w nich materiału, sprawdzić, jak ich kolor prezentuje się w rzeczywistości, czy nawet na nich usiąść. Pozostali klienci postępują dokładnie tak samo. Równie często testują w ten sposób poszczególne produkty, dlatego stopniowo zaczynają się one zużywać. Podczas gdy menadżerowie sklepu zauważają, iż zmierza to wszystko w złym kierunku, próbują jak najszybciej sprzedać meble kuchenne z ekspozycji, aby ludzie całkowicie ich nie zniszczyli. Czasem te wyroby w momencie zakupu mają bardzo kiepską jakość, ale zdarzają się sytuacje, w których wyglądają zupełnie jak nowe. Różnica przejawia się tylko i wyłącznie w cenie. Sięgając po meble z ekspozycji, zapłacimy za nie nawet dwukrotnie mniej niż za te same wyroby – tyle że w nowej wersji.

Meble z ekspozycji pozwalają nam zatem na zdobycie wartościowych i tanich produktów. Problem jest taki, że rzadko kiedy uda nam się na nie natrafić. Salony meblarskie mimo wszystko nieczęsto zmieniają swoje wystawy, a gdy już to robią, na sprzedaż wystawiają maksymalnie dwa komplety mebli. Niekoniecznie muszą to być meble kuchenne i niekoniecznie muszą nam się one podobać. Na ekspozycjach pojawiają się najbardziej nowoczesne komplety, te, które uchodzą w danym momencie za stylowe, dlatego jeśli sami jesteśmy zwolennikami klasycznych i tradycyjnych rozwiązań, niechętnie po nie sięgniemy. Inni klienci mogą nas też w tym uprzedzić. Jako że takie meble są naprawdę bardzo tanie – czasem cały ich komplet kosztuje mniej niż tysiąc złotych – wiele osób chętnie się na nie skusi, niemalże od razu decydując się na ich zakup. Jeśli my będziemy z nim zwlekać, meble kuchenne z ekspozycji przejdą nam obok nosa. Nie jest łatwo je zdobyć, ale czasem warto się o to postarać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here