Ciepło jest potrzebne każdemu z nas i dlatego też warto wiedzieć jaki ekogroszek będzie najbardziej opłacalny. Rzeczy, które mają wpływ na jego wydajność.

 Jeśli chodzi o wybór najważniejsze cechy dobrego ekogroszku to wysoka kaloryczność wynosząca około 28-29MJ/kg a zdolność spiekania powinna być poniżej RI 10. Jednak dlaczego eko groszek workowany powinien cechować się takimi parametrami? Jeśli węgiel będzie miał wyższą wartość opałową to będzie go potrzeba o wiele mniej niż rozwiązań mniej kalorycznych. Dodatkową zaletą takiego ekogroszku będzie także brak koksowania i spieków na palniku.

Luzem czy workowany? 
Na rynku kupić można ekogroszek zarówno workowany jak i luzem. W większości przypadków lepszym wyborem będzie opał sprzedawany luzem, jednak wymaga to posiadania odpowiedniego pomieszczenia, w którym będzie można go przechowywać. Pomieszczenie to musi zapewniać brak wilgoci i dlatego też powinno posiadać wylewkę. Dodatkowo trzeba zadbać także o to, aby pomieszczenie było dostatecznie duże, aby zapewnić sobie spokojne dojście do pieca i opału. Dodatkową zaletą opału kupowanego luzem jest zwykle cena. Bardzo często jest ona niższa niż eko groszku kupowanego na worki. Jednak niestety eko groszek kupowany na worki posiada więcej zalet. Przede wszystkim jest łatwiejszy w transporcie oraz w przypadku kontaktu z nim dzięki workom trudniej się pobrudzić. Każdy worek powinien posiadać odpowiednie oznaczenia, parametry oraz pochodzenie. Worki, w których przechowywany jest ekogroszek powinien być wykonany z PCV z mikrowentylacją. Czasami można kupić opał w workach jutowych, jednak ten rodzaj pakowania posiada wady przechowywania ekogroszku luzem ponieważ może w nasiąkać wilgocią. Jeśli chodzi o opał pakowany to z całą pewnością zapewnia także czystszą kotłownie co jest bardzo dużą zaletą.

Gdzie kupić?
Jeśli chodzi o zakup ekogroszku pakowanego to w zasadzie można zrobić to w dowolnej firmie przy wykorzystaniu internetu ponieważ obecnie przesyłki kurierskie są stosunkowo tanie i dlatego też warto wybrać najtańszą ofertę spełniającą konkretne parametry. Jeśli chodzi o zakup opału luzem to warto wybierać sprawdzone składy opału, które dostarczają produkty najwyższej jakości.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here