Prawdziwym hitem wykorzystywanym w aranżacjach wnętrz są meble delikatnie postarzane. Nadaje się im starodawny wygląd, idealnie pasujący do stylistyki retro czy wnętrz rustykalnych. Meble przecierane tworzy się obecnie na kilka sposobów. Można albo zakupić gotowe produkty, albo zdecydować się na ich samodzielne utworzenie.

Regularne zmienianie wyglądu pomieszczeń jest czymś absolutnie niezbędnym. Nikt nie będzie czuć się dobrze w domu, który od wielu lat będzie wyglądać dokładnie tak samo. Człowiek potrzebuje zmian i nowych bodźców, oczekując tego samego od swoich przestrzeni mieszkalnych. Nierzadko jednak rezygnuje z możliwości przeobrażenia dotychczasowych aranżacji, zdając sobie sprawę z tego, że będzie to dość problematyczne. Zwykle bowiem meble, za które zapłaciło się te kilka czy kilkanaście tysięcy złotych, nawet po kilku latach są w świetnym stanie i wciąż idealnie nadają się do użytku. Żal by było tak po prostu je wyrzucić, a decydując się na ich sprzedaż, na takiej transakcji można wyłącznie stracić. Z pomocą przyszły zatem ludziom nowoczesny pomysły architektów, którzy zachęcają do odmieniania starych szafek i półek. To sposób na utworzenie wyjątkowo nowoczesnego i stylowego dodatku mebla, który już dawno temu przestał być modny.

Dzięki różnorodnym technikom można naprawdę skutecznie postarzyć meble. Czasem w tym celu wystarczy je po prostu pomalować. Które kolory będą wyglądać najstarzej i jednocześnie najciekawiej? Zdecydowanie te jasne! Biel można efektywnie postarzyć. Wystarczy nanieść farbę w tym odcieniu na całą powierzchnię poszczególnych mebli, a następnie delikatnie ją przetrzeć, doprowadzając do powstania na niej drobnych nierówności czy załamać kolorystycznych. Nawet jeśli stary odcień mebli będzie przebijać się przez nową farbę, efekt powinien być naprawdę ciekawy. Nie trzeba też od razu malować całych frontów, blatów i drobnych elementów szaf czy komód. Delikatnym błękitem można pokryć wyłącznie drobne elementy garderoby, a stonowaną biel nanieść na blaty kuchenne. Aby efekt farbowania utrzymał się na długo, warto jeszcze pokryć meble dodatkową warstwą zabezpieczającego je wosku.

A co zrobić z meblami, które mają już wspaniały kolor, ale wyglądają po prostu zbyt nowocześnie i dla domowników stały się zbyt nudne? Aby utworzyć z nich meble przecierane, trzeba po prostu zastosować zwykły papier ścierny. Początkowo warto sięgnąć po ten o najmniejszym stopniu ścieralności. Należy przecierać nim delikatnie powierzchnie wybranych szafek, wcześniej oczywiście dokładnie je czyszcząc i osuszając. Jeśli uzyskany w ten sposób efekt nie będzie w pełni zadowalający, zawsze można sięgnąć po intensywniej działający papier ścierny i przejechać nim wyłącznie po poszczególnych fragmentach mebli, aby utworzyć na ich powierzchni różnorodne kompozycje. Jeśli natomiast ktoś nie ma czasu, by samodzielnie zajmować się podobnymi zadaniami, zawsze może oddać swoje meble w ręce innych firm. Niektóre z nich specjalizują się właśnie w nadawaniu produktom postarzałego wyglądu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here