Mata dezynfekcyjna kontra bakterie i wirusy

0
923

Codziennie atakowani jesteśmy informacjami o chorobach zakaźnych zagrażających życiu ludzi, a także dziesiątkujących zwierzęta hodowlane. Jedynym sposobem na uniknięcie rozszerzania się chorób jest skuteczna dekontaminacja osób wchodzących ze strefy zagrożonej występowaniem chorób.

Podstawowym elementem systemu dekontaminacji są maty dezynfekcyjne, które zabijają patogeny przenoszone na butach lub kołach pojazdu. Wyróżniamy dwa podstawowe typy są to maty dezynfekcyjne przejściowe i przejazdowe.

Maty dezynfekcyjne przejściowe stosowane są przy wejściach do pomieszczeń, najczęściej są to chlewnie, kurniki i obory. Niektórzy z nas na pewno pamiętają czasy ptasiej grypy i wtedy maty dezynfekcyjne można było spotkać również przed wejściem to autobusu czy pociągu, a także do różnych instytucji publicznych.

Maty dezynfekcyjne przejazdowe stosowane są natomiast przed wjazdem do miejsc przechowywania żywności oraz rezerwuarów wody pitnej, by nie dopuścić do skażenia. Można je również spotkać przed wjazdem do gospodarstw rolnych. Maty dezynfekcyjne mają za zadanie zatrzymać drobnoustroje przenoszone na kołach pojazdu.

Mata dezynfekcyjna działa w następujący sposób. Jest to pokrowiec z gumowym spodem i siatką od góry, wewnątrz znajduje się wkład z pianki poliuretanowej, który nasyca się preparatem dezynfekcyjnym. Koła przejeżdżającego pojazdu opłukiwane są preparatem dezynfekcyjnym i może on już bezpiecznie wjechać na teren naszego obiektu. Dodatkowo maty produkowane przez „matydezynfekcyjne24.pl” są dodatkowo zabezpieczone przed zniszczeniem w postaci wytrzymałej siatki ABS.

Producent mat dezynfekcyjnych matydezynfekcyjne24.pl proponuje produkt zrobiony z bardzo wytrzymałych materiałów i produkowany zgodnie z najwyższymi standardami. Poza standardowymi rozmiarami mat oferuje również maty produkowane pod konkretne zamówienie klienta daje to możliwość właściwego dobrania maty do kształtu wejścia lub przejścia pomiędzy pomieszczeniami. Bardzo ważne jest, by nie zostawiać możliwości przejścia bez kontaktu z matą, gdyż może się zdarzyć, że niektóre osoby będą korzystać z przejścia bez kontaktu z matą stwarzając zagrożenie przedostania się drobnoustrojów.

Jeżeli bezpieczeństwo twojej produkcji jest dla ciebie bardzo ważne powinieneś zastosować rozwiązania proponowane przez najlepszych fachowców w branży dezynfekcji, jest to bardzo proste wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową „maty dezynfekcyjne producent matydezynfekcyjne24.pl” i zaczerpnąć z ich wiedzy i umiejętności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here