Łazienka jest pomieszczeniem, w którym obowiązkowo należy dobrze przemyśleć układ wyposażenia przed rozpoczęciem prac remontowych. W porównaniu do innych pomieszczeń – pokoi, gdzie można przestawiać meble co chwilę, gdy tylko mamy na to ochotę – tutaj stosuje się wanny, kabiny, umywalki, płytki, których rozmieszczenie musi być zaplanowane dużo wcześniej.

Wanna czy kabina prysznicowa?

Najważniejszym wyposażeniem łazienki jest wanna lub często kabina prysznicowa. To tutaj niemal każdego dnia należy umyć ciało, aby poczuć się świeżo i czysto. Najlepiej dobrać taką wannę, aby było nam w niej wygodnie. Jeśli osoba planująca remont łazienki jest pokaźnego wzrostu warto sięgnąć po dłuższe wanny, aby było wygodniej podczas dłuższych kąpieli. W rzeczywistości bardzo często klienci kupujący wanny, przyznają, że wybierają tak długie wanny na ile im pozwalają na to wymiary łazienki.

Bez wątpienia kabiny prysznicowe zajmują znacznie mniej miejsca, a do tego podczas kąpieli zużycie wody jest zdecydowanie mniejsze. Nowoczesne baterie łazienkowe posiadają systemy oszczędzające wodę – polega to na większym rozpryskaniu wody, dzięki czemu kąpiący ma wrażenie, że zużywa dość dużo wody. W rzeczywistości oszczędza się nawet do 50%. Kabiny prysznicowe mają różne wielkości oraz systemy zamykania. Obecnie zastosowana technologia, pozwala użytkownikom na duży komfort użytkowania oraz utrzymania kabin w konserwacji. Dobrze jest kupić kabinę z szybami pokrytymi specjalną warstwą, po której woda wraz z mydłem spływa całkowicie, a nie zatrzymuje się tworząc nieestetyczny i w dodatku trudny do usunięcia osad.

Jak oszczędzić wodę podczas mycia?

Jeśli lubimy myć ręce nad umywalką, a nie nad wanną, a mamy na to miejsce – warto zakupić choćby małą umywalkę. Tutaj też jeśli chcemy kupić baterię łazienkową, można ją kupić ze specjalnie dopracowanym przez producentów mechanizmem, aby zużycie wody osiągało minimum. Ponadto w sprzedaży są specjalne końcówki do baterii, dzięki którym nasze rachunki za wodę będą mniejsze. Użytkownicy baterii zwracają uwagę zarówno na wygodę w odkręcaniu wody czy ustawianiu jej parametrów cieplnych jak i na wygląd. Dobrze dobrany komplet baterii łazienkowych jest ozdobą w łazience. Warto o nie dbać od samego zakupu, aby jak najdłużej cieszyć się ich sprawnym działaniem. Długo niesprzątany osad z mydła może powodować skumulowanie się kamienia, co nie sprzyja pracy baterii. Na szczęście w sklepach jest mnóstwo środków do czyszczenia baterii łazienkowych.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here