Coraz więcej fachowców stosuje kotwy chemiczne. Wynika to choćby z faktu, że takie akcesoria mają różne, bardzo pozytywne właściwości. W dzisiejszym artykule dowiecie się niezbędnych informacji na temat tych elementów. Poznacie również akcesoria, które są obecnie chętnie stosowane przez specjalistów z rozmaitych branż.

Niezbędna wiedza o kotwach chemicznych

Na początek warto generalnie wyjaśnić, co to są kotwy chemiczne. To produkty, które składają się z utwardzacza oraz żywicy. Są one zapakowane w odpowiednią tubę. W zestawie znajdują się również inne akcesoria. To między innymi dozownik z dyszą mieszającą, który jest konieczny do aplikacji wybranej mieszanki. Nie można nie wspomnieć, że kotwy chemiczne działają na zasadzie adhezji. To zaś powierzchniowe łączenie się dwóch optymalnie dobranych substancji.

Obecnie bardzo dużo osób decyduje się na kotwę chemiczną, ponieważ są to elementy między innymi uniwersalne. Świetnie sprawdzają się w trakcie budowy nowych nieruchomości. To jednak nie wszystko. Dużo osób stosuje kotwy chemiczne także w czasie remontu starych domów lub mieszkań, w których nie brakuje uszkodzonego albo nawet bardzo mocno zniszczonego podłoża. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tych akcesoriów? Kotwy chemiczne w aż tak dużym stopniu nie oddziałują negatywnie na powierzchnię. Dodatkowo mogą być stosowane w przypadku luźnych struktur, które odznaczają się stosunkowo małą spoistością. Nie bez znaczenia jest fakt, że takie akcesoria są o wiele łatwiejsze do użytkowania niż kotwy mechaniczne. Są zatem często stosowane przez tak zwane domowe „złote rączki”. Wyróżniamy różne rodzaje kotew chemicznych. Są to elementy poliestrowe, winylowo-estrowe albo epoksydowo-akrylowe.

Sprawdź aktualną ofertę Stalmut na https://stalmut.pl/oferta/kotwy-chemiczne/

Jak kotwy chemiczne są wykorzystywane?

Nie brakuje specjalistów, którzy decydują się na kotwy chemiczne typu Elbrus WCF-VESF / WCF-VESF-E. Dlaczego taka sytuacja ma jednak miejsce? Są to kotwy iniekcyjne winylowo-estrowe – najczęściej stosowane w przypadku średnich oraz dużych obciążeń. Takie akcesoria są przeznaczone dla amatorów oraz specjalistów – w przypadku konieczności fachowego wykonania mocowania. Jeśli chodzi o kompatybilny materiał podłoża, to wyróżniamy następujące opcje: beton niezarysowany klasy C20/25 do C50/60, beton zbrojony i niezbrojony, beton suchy i mokry albo otwory zalane wodą zaliczane do kategorii 2. Bez problemu można zastosować takie kotwy chemiczne do mocowania elementów konstrukcyjnych, niekonstrukcyjnych, instalowania elementów wsporczych, czy konstrukcji fasad. Świetnie nadają się również do ekranów akustycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here