Coraz większą popularnością cieszą się aktualnie kotwy chemiczne. Zastanawiacie się, czym charakteryzują się takie akcesoria? Nie wiecie, gdzie są najczęściej wykorzystywane? W takim razie zapraszamy do przeczytania poniższej lektury na ten właśnie temat.

Co warto wiedzieć na temat kotew chemicznych?

Należy na początek wyjaśnić, z czego tak naprawdę składają się kotwy chemiczne. To zestawy systemowe zawierające między innymi profilowane elementy mocowane (wykonane z metalu albo tworzywa). To jednak nie wszystko. Dodatkowo mamy tutaj do czynienia z masą klejącą, która ma za zadanie wiązać w otworze, w sposób chemiczny, wyżej wymienione profilowane elementy. Dochodzi do powierzchniowego łączenia się dwóch różnych substancji. Mówimy wtedy o adhezji. Kotwy chemiczne mają rozmaite zalety. Jest to między innymi bardzo duża nośność, brak występowania relatywnie dużych naprężeń, możliwość uzyskania odpowiedniego stopnia mocowania, a także niewielka głębokość otworu, która musi być wywiercona, aby zrealizować konkretne połączenie itp.

Gdzie obecnie są stosowane kotwy chemiczne?

Aktualnie kotwy chemiczne są coraz częściej wykorzystywane. Między innymi chodzi nam o zamocowania w podłożach pełnych mocnych – jest to choćby beton. Można zdecydować się również na podłoża pełne słabe – tutaj wyróżniamy cegłę, beton komórkowy itp. Kotwy chemiczne są stosowane także w różnych podłożach z pustakami. Specjaliści wykorzystują elementy tego typu do realizacji mocowań w podłożach słabych albo zniszczonych,które charakteryzują się zmniejszoną stabilnością. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać kotwy chemiczne także blisko krawędzi podłoża – bez obawy o jego zniszczenie, oderwanie fragmentu albo pokruszenie. Co jeszcze warto tutaj wiedzieć? Kotwy chemiczne stosuje się wszędzie tam, gdzie konieczna jest odpowiednia stabilność mocowań, a także uchwytów. Akcesoria z tej kategorii są wykorzystywane także do montażu elementów zewnętrznych narażonych na oddziaływanie zmiennych temperatur oraz sporej wilgotności.

Bardzo ważne jest to, aby zdecydować się na odpowiedniej jakości produkty tego typu. Nie brakuje osób, które mają świadomość, że dobrym wyborem jest między innymi kotwa chemiczna Elbrus WCF-VESF / WCF-VESF-E. Dlaczego? Kotwy chemiczne tego typu współpracują z różnymi rodzajami podłoża. Dodatkowo mogą być wykorzystywane biorąc pod uwagę rozmaite temperatury, także te na minusie. Akcesoria są bardzo uniwersalne, ponieważ są stosowane w rozmaitych pracach.

Zobacz aktualną ofertę – kotwy chemiczne od Stalmut.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here