Pufy to ciekawy element wyposażenia do reprezentatywnych pomieszczeń, który może się okazać nie tylko praktyczny, ale też stylowy. Jak dobrać ten mebel by wpisał się w nowoczesny i elegancki wystrój?

Jakie funkcje pełni pufa?

Jest to dobre uzupełnienie do umeblowania sypialni, a w szczególności salonu. Zwłaszcza pufa pikowana może być zarówno praktycznym meblem, jak i dodatkiem do wystroju. Świetnie sprawdza się w roli siedziska bądź też podnóżka, zatem z powodzeniem może być zastosowana jako element dołączony do sofy w pokoju dziennym, ulubionego fotela w gabinecie czy też jako miejsce do siedzenia przy stoliczku kawowym. Stanowią dobrą alternatywną dla klasycznych stołków czy taboretów, bowiem przy zachowaniu cennych cech funkcjonalnych, są również elementem dekoracyjnym. Część puf posiada oprócz tego także uchylane siedzisko, zatem jednocześnie może ona pełnić rolę skrzyni, czy też skrytki. Można tam schować narzuty na kanapę czy też inne elementy dekoracyjne, które wykorzystujemy okazyjnie w danym pomieszczeniu.

Do jakiego stylu będzie się nadawać?

Elegancka okrągła pufa pikowana będzie odpowiednia do wielu nowoczesnych aranżacji, nadając im z automatu szyku oraz elegancji. Świetnie odnajdują się na przykład we wnętrzach urządzonych w stylu Hampton, a więc ukierunkowanych na przestrzeń oraz umożliwienie zrelaksowania się. Nie zajmują wiele miejsca, zatem nie będą przytłaczały, a jednocześnie dobrane w jasnym kolorze będą gustownym dodatkiem, który pozwoli także jeszcze lepiej odprężyć się na sofie czy też fotelu. Stanowią także bardzo ciekawe dopełnienie salonu tworzonego w stylu nowojorskim, gdzie cenione są klasyczne formy i wysokojakościowe materiały, takie jak choćby welur stosowany właśnie na pufach.

Wreszcie można ją z powodzeniem wykorzystać przy eklektycznych wnętrzach, gdzie różne style i trendy mieszają się ze sobą w spójny i harmonijny sposób. Dopasowanie pufy do obranego stylu i wnętrza jest o tyle łatwe, że występują one w różnych wariantach. Może to być zarówno drobniejsza okrągła pufa pikowana, jak i bardziej masywna, podłużna pufa w formie ławeczki. Swobodnie można także dobrać kolorystykę, bowiem występują one zarówno w odcieniach jasnych i ciemnych, jak i w bardziej ożywczych kolorach.

Warto sięgnąć po pufy jako uzupełnienie umeblowania poszczególnych pomieszczeń w domu, bowiem są to meble funkcjonalne, ale też bardzo dekoracyjne i nadające pokojom szyku oraz elegancji. Różnorodność kształtów oraz kolorów obicia sprawia też, że można w łatwy sposób dopasować je do wnętrz urządzonych w wybranym stylu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here