Podczas przygotowywania mieszkalnego poddasza należy zwrócić uwagę na szereg ważnych kwestii. Wszystko po to, aby komfort przebywania w tym miejscu był jak najwyższy. Nie można robić tego bez przygotowania i wyboru właściwych materiałów. Droga na skróty nigdy nie będzie korzystna w tym przypadku.

Żeby poddasze rzeczywiście nadawało się do użytku, niezbędny okaże się nowoczesny dach, odpowiednio zabezpieczony przed wpływem zmiennych warunków atmosferycznych. Niskie i wysokie temperatury, intensywny deszcz, śnieg, wiatr, promienie UV – wszystko to ma ogromne znaczenie, dlatego warto dobrać materiały, które gwarantują uzyskanie właściwych parametrów użytkowych.

Ochrona dachu – wybór właściwych rozwiązań

Oczywiście cały czas trzeba pamiętać, że wiele zależy od rodzaju i specyfiki dachu. Może być on bowiem skośny, płaski czy też zielony. Decyzję trudno podjąć w pojedynkę, zwłaszcza bez wystarczającej wiedzy i doświadczenia. Z pomocą przyjść mogą nam specjaliści – pracownicy sklepów oferujących niezbędne produkty, producenci i instalatorzy. Po wykonaniu niezbędnej analizy (obejmuje ona między innymi ocenę konstrukcji dachu), wskazują oni na optymalne rozwiązania. Wśród wykorzystywanych przez nich produktów znajduje się między innymi:

  • membrana dachowa wczesnego krycia,
  • folia drenażowa,
  • folia fasadowa,
  • folia dyfuzyjna.

Zadaniem tego typu materiałów jest głównie zagwarantowanie właściwej izolacji termicznej, a także ochrona przed wilgocią. Może ona doprowadzić na przykład do uszkodzenia położonego ocieplenia, dlatego dobór właściwych materiałów wydaje się kluczowy.

Do tego dodać należy również izolację akustyczną i ochronę przed promieniowaniem UV. Jak już wspomnieliśmy, trudno wybrać odpowiednie produkty bez właściwej wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia. To samo tyczy się ich montażu. Ewentualne błędy popełnione na tym etapie w najlepszym przypadku poskutkują gorszymi parametrami użytkowymi, w najgorszym natomiast doprowadzić mogą do przecieków i poważnych uszkodzeń. To zaś przełoży się na poważne straty finansowe, a także konieczność przeprowadzania wielu prac dodatkowych.

Żeby tego uniknąć, najlepiej jest postawić na sprawdzonych specjalistów, którzy pomogą w wyborze optymalnych rozwiązań, a następnie przeprowadzą skuteczny montaż. Wszystko z uwzględnieniem specyfiki dachu. Daje to pewność, że przebywanie na poddaszu okaże się jak najbardziej przyjemne i bezpieczne. Bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here