Każdy z nas chciałby mieć coś swojego. I nie ma co zaprzeczać, bo to jest absolutna prawda. To przecież oczywiste, że człowiek lubi być posiadaczem. W pewnym sensie taką mamy naturę. Posiadać coś jest o wiele lepsze niż nie posiadać nic, prawda? Dobrze jest mieć swój własny samochód, a nie dojeżdżać wszędzie autobusem, metrem czy pociągiem albo nawet taxi. Wiadomo, że poruszanie się taką formą komunikacji potrafi być dość czasochłonne.

Dobrze jest mieć samochód, bo w razie nagłej sytuacji, nie musimy obdzwaniać naszej rodziny, znajomych i sąsiadów, czy by za chwilę mogli nas zawieść tam albo tam. To trochę niekomfortowe, prawda? Wielu z nas chce także posiadać swoje własne mieszkanie albo swój dom. Bo przecież lepiej mieć swoje niż wynajmować, prawda? Kiedy mamy coś swojego, możemy być pewni, że to jest nasze i że nikt nam tego nie zabierze, chyba że sami zdecydujemy się tego pozbyć.

Możemy więc to coś posiadać tak długo, jak tylko zechcemy. A w przypadku czegoś nie naszego, czegoś pożyczonego czy wynajętego, musimy liczyć się z tym, że to nie jest nasze, mamy to tylko na chwilę i musimy oddać w stanie nienaruszonym. A jeżeli coś uszkodziliśmy, to oczywiście trzeba liczyć się z tym, że trzeba będzie ponieść koszt naprawy. Wielu z nas chciałoby także mieć swoją działkę. To fajna sprawa, bo mając własną działkę, mamy możliwości.

Możemy nazbierać pieniądze i się tam wybudować, a jeżeli nie myślimy o budowie, to możemy sprzedać działkę, jeżeli będziemy potrzebować pieniędzy albo po prostu, jeżeli uznamy, że nie jest ona nam potrzebna i chcemy się jej pozbyć. Ale decyzję o sprzedaży trzeba dobrze przemyśleć, bo jeżeli sprzedamy działkę, to już definitywnie pozbędziemy się praw do niej, stanie się ona własnością kogoś innego. Może zdarzyć się tak, że po jakimś czasie będziemy żałowali tego, że sprzedaliśmy tę działkę, szczególnie jeżeli mieściła się ona w bardzo atrakcyjnym miejscu.

plaża

Jeżeli nas stać, to w każdej chwili możemy sobie kupić inną działkę, ale jej miejsce też warto dobrze przemyśleć. Czy ma to być gdzieś blisko miasta czy może gdzieś na wsi. A może interesuje nas działka w górach, bo bardzo je lubimy i chcielibyśmy sobie tam postawić drewnianą chatkę i albo tam zamieszkać albo przyjeżdżać tak często, jak to tylko możliwe.

Ale oprócz tego interesujące są też działki nad morzem

Dostęp do morza jest ograniczony, a wiadomo, że czasem każdy z nas chciałby zmienić swoje otoczenie i odpocząć właśnie nad morzem, które swą rozpiętością może zaszokować tych, którzy pierwszy raz je widzą. Kupując działkę w okolicy morza, mamy wiele możliwości. Możemy postawić tam jakiś domek i kiedy mamy urlop przyjeżdżać tam, żeby odpocząć. I wcale nie będziemy musieli martwić się tym, że miejsca zakwaterowania są pozajmowane na te dni, w których planujemy wziąć urlop. To duża wygoda, prawda? Jeżeli mieszkasz stosunkowo blisko do morza, to mając tam działkę, a na niej domek, mógłbyś często tam zaglądać, żeby odpocząć i zmienić na chwilę otoczenie.

Możesz do takiego domku zaglądać kiedy tylko chcesz, o każdej porze dnia i nocy. Nie ważne czy lato czy zima. Inną interesującą opcją, na której możesz zarobić, to wynajmowanie domku na czas trwania sezonu. Ludzie, którzy przyjeżdżają nad morze na wakacje z całą pewnością z chęcią wynajęli by taki domek. Wielu ludzi woli takie miejsca niż zakwaterowanie w hotelu. Szczególnie, jeżeli od domku do plaży jest tylko kilka minut pieszo. W ten sposób możemy zarobić dodatkowe pieniądze, dzięki którym będziemy mogli pojechać na wymarzone wakacje w jakieś egzotyczne miejsce.

nad morzem

Oczywiście wiadomo, że nie każdy, będąc posiadaczem takiego domku, będzie chciał udostępnić go innym. To przecież wiąże się z pewnym ryzykiem. Nigdy nie wiadomo na jakich ludzi trafimy, wynajmując im własny domek. Możemy mieć pecha i trafić na ludzi, którzy kompletnie go zdewastują i zostawią po sobie taki bałagan, że cały tydzień nam minie na sprzątaniu i doprowadzeniu domku do wcześniejszego wyglądu.

A z resztą niektórzy ludzie mogą po prostu nie chcieć, by ktoś obcy przebywał w domku i nocował tam. Dla jednych może to wiązać się po prostu z naruszeniem pewnych zasad osobistych. Może to wiązać się z naruszeniem granicy komfortu. Wszystko zależy od podejścia. Nie zmienia to jednak faktu, że domek nad morzem może okazać się idealnym rozwiązaniem na dodatkowe pieniądze. A jeżeli po jakimś czasie nam się znudzi, to zawsze można sprzedać. Z całą pewnością znajdzie się kilku ludzi zainteresowanych kupnem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here